Endometrium - co trzeba o nim wiedzieć?

W zdrowym ciele zdrowy duch! Rozmawiamy o sposobach na dobrą kondycję, zbieramy informacje o eventach sportowych, sklepach ze sprzętem i dobrymi, zdrowymi przepisami.
Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 553
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:33

Endometrium - co trzeba o nim wiedzieć?

Post autor: Leokadia »

Miałyście z tym tematem coś więcej do czynienia?
Tutaj https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/endometrium widziałam taki artykuł związany z tą tematyką.
Chętnie jednak dowiem się czegoś więcej.
Może ktoś jest bardziej w tym wszystkim rozeznany i coś podpowie?
Awatar użytkownika
kaktusowa
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:17

Re: Endometrium - co trzeba o nim wiedzieć?

Post autor: kaktusowa »

Możesz na tej stronie http://antykoncepcjanamiare.pl/czy-tabl ... ometriozy/ poczytać też na ten temat, można leczyć tą przypadłość także farmakologicznie o ile problem jest niewielki i daje to zadowalające rezultaty, sama też biorę hormonalną antykoncepcję która pomaga walczyć z tą chorobą
Awatar użytkownika
Zembala
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2019, 20:36

Re: Endometrium - co trzeba o nim wiedzieć?

Post autor: Zembala »

Tak to prawa antykoncepcja pomaga
Awatar użytkownika
Gurund
Posty: 24
Rejestracja: 27 lut 2020, 21:22

Re: Endometrium - co trzeba o nim wiedzieć?

Post autor: Gurund »

Zgadzam sie z toba ja tez miałam mocne krwawienia i lekarz przepisał mi antykoncepcję ,ale była to początkowa faza przerostu endometrium i miałam bardzo bolesne miesiączki. Gdy zaczęłam stosować belarę to krwawienia zmniejszyły sie ,bolesność również.
Awatar użytkownika
symboliczna
Posty: 92
Rejestracja: 27 cze 2019, 17:37

Re: Endometrium - co trzeba o nim wiedzieć?

Post autor: symboliczna »

Zdecydowanie trzeba tą chorobę leczyć i faktycznie ginekolodzy hamują jej rozwój tabletkami antykoncepcyjnymi, ale najlepiej leczyć endometriozę w szpitalu medicover, jest tam świetny zespół lekarzy specjalizujących się z zwalczaniu tej choroby i można liczyć na specjalistyczną diagnostykę, na przykład można tam zrobić sonovaginografię, czyli USG z kontrastem
ODPOWIEDZ