Miesiączki z piekła rodem

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
dzer
Posty: 73
Rejestracja: 18 mar 2020, 19:33

Miesiączki z piekła rodem

Post autor: dzer »

Dziewczyny, ja już próbowałam wszystkiego co się da, ale zawsze podczas okresu mam nie tylko wysyp pryszczy, czasami na ustach pojawia mi się opryszczka, do tego mam straszne dolegliwości żołądkowe i czuję się masakrycznie. Ginekolog nic nie pomaga, inni lekarze mówią, że to taka moja natura i po prostu źle to przechodzę, ale może znacie coś naturalnego, co by mi pomogło? Będę wdzięczna za przetestowane sposoby,
Awatar użytkownika
warne
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2020, 12:58

Re: Miesiączki z piekła rodem

Post autor: warne »

No to tak, dokładnie cię rozumiem, bo miałam podobnie, miałam mocniejsze bóle brzucha podczas okresu, niż jak rodziłam, i to nie jest żart. Co miesiąc było podobnie, a czasami też częściej/rzadziej, bo miesiączki były nieregularne mimo tego, że brałam na to leki (z których w końcu mój gin kazał mi zrezygnować). Mam jeden produkt, który na serio pomaga mi na wszystkie dolegliwości tego typu - Gotu Kola. Ten produkt kupuję tylko u sprawdzonego producenta, z ich sklepu internetowego – NatVita https://natvita.pl/kwiaty-liscie/312-go ... &results=3. A teraz coś o samej roślince :), ma w sobie saponinę, czy substancję, która korzystnie wpływa na naczynia krwionośne, ale równie dobrze spisuje się w gojeniu ran, pomaga w uregulowaniu okresu, super działa na problemy żołądkowe i odpręża. Dodatkowo fajnie wpływa na wzmocnienie pamięci, a stosowana zewnętrznie wspomaga w leczeniu opryszczki, polecam gorąco.
Awatar użytkownika
nowelove
Posty: 107
Rejestracja: 12 gru 2019, 12:31

Re: Miesiączki z piekła rodem

Post autor: nowelove »

taka twoja natura? serio? tez slyszalam takie teskty, a okazało sie podczas usg w szpitalu Medicover ze mam endometrioze wiec... moze warto udac sie do dobrego specjalisty i przebadac?
Awatar użytkownika
kokoszka
Posty: 185
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:54

Re: Miesiączki z piekła rodem

Post autor: kokoszka »

Zdecydowanie skontroluj to z lekarzem, mozesz miec jakies problemy z jajnikami przykladowo ktore powoduja az takie bole.. Ja mialam problem z rozchwiana gospodarka hormonalna i okresy byly bardzo nieregularne ale odkad wedle zalecenia lekarza stosuje ovarin to duzo lepiej sie czuje i wszystko sie systematyzuje
Awatar użytkownika
franka
Posty: 67
Rejestracja: 10 wrz 2020, 12:26

Re: Miesiączki z piekła rodem

Post autor: franka »

Ja dosłownie miałam taką miesiączkę...ile się nacierpiałam przez ten pms to tylko ja to wiem. Dlatego wybrałam się któregoś razu do ginekologa żeby opowiedzieć o moim problemie. Wysłuchał, zrobił dokładne badania i zalecił antykoncepcję hormonalną. Żeby nie dostarczać organizmowi dużej dawki hormonów to zapisał mi tabletki vines. Już od pierwszych dni przyjmowania poczułam mega ulgę :)
koń

Re: Miesiączki z piekła rodem

Post autor: koń »

Przechodzilam przez to..wiem jak się kobieta meczy...moja mama sw..doradzila mi jak sobie z bolem radzic,wiec ci podpowiem...goraca,mocna gorzka herbata i pyralgina..na pol godziny do lozka i będzie po bolu. No i możesz usg zrobic, to tz dla profilaktyki wazna rzecz
łowicz

Re: Miesiączki z piekła rodem

Post autor: łowicz »

koń pisze: ↑28 mar 2021, 12:35 Przechodzilam przez to..wiem jak się kobieta meczy...moja mama sw..doradzila mi jak sobie z bolem radzic,wiec ci podpowiem...goraca,mocna gorzka herbata i pyralgina..na pol godziny do lozka i będzie po bolu. No i możesz usg zrobic, to tz dla profilaktyki wazna rzecz
Koń, popieram - usg też dobrze zrobić!
Ciężko ocenić co jest powodem bolesnych miesiączek. Możesz mieć np. endometriozę, polipy, torbiele etc. Moja siostra też miała taki sam problem i potem okazało się, że przyczyną była właśnie mała torbiel. Nie chcę Cię broń Boże straszyć ale zamiast się zastanawiać, po prostu idź do ginekologa. Pewnie zleci Ci usg ginekologiczne – ja mam raz do roku i robię zawsze w warszawskiej klinice Multi Med. Jestem dzięki temu spokojniejsza, bo lekarz ogląda wszystko „od środka” dużo bardziej dokładniej. Polecam.

broń ii wojny światowej
Awatar użytkownika
symboliczna
Posty: 92
Rejestracja: 27 cze 2019, 17:37

Re: Miesiączki z piekła rodem

Post autor: symboliczna »

łowicz pisze: ↑28 mar 2021, 13:47

Koń, popieram - usg też dobrze zrobić!
Ciężko ocenić co jest powodem bolesnych miesiączek. Możesz mieć np. endometriozę, polipy, torbiele etc. Moja siostra też miała taki sam problem i potem okazało się, że przyczyną była właśnie mała torbiel.
Tak, nie można tego lekceważyć i jeśli masz bolesne miesiączki zawsze warto zapytać ginekologa co można z tym zrobić. Ja na przykład biorę tabletki antykoncepcyjne i tu https://antykoncepcjanamiare.pl/5-cieka ... -wiedziec/ nawet piszą że one pomagają w przypadku bolesnych i obfitych miesiączek
Joaśka

Re: Miesiączki z piekła rodem

Post autor: Joaśka »

Oczywiście, wizyta u ginekologa jak najbardziej jest wskazana. Od siebie mogę jeszcze ewentualnie polecić zmianę podpasek czy tamponów na te w pełni naturalne. Sama używam Masmi, są w całości zrobione z certyfikowanej bawełny organicznej, dobrze chłonne, trzymają się bielizny a ich stosowanie zmniejsza bóle menstruacyjne.
Awatar użytkownika
kaktusowa
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:17

Re: Miesiączki z piekła rodem

Post autor: kaktusowa »

łowicz pisze: ↑28 mar 2021, 13:47

Ciężko ocenić co jest powodem bolesnych miesiączek. Możesz mieć np. endometriozę, polipy, torbiele etc.
Dokładnie, u mnie była to właśnie endometrioza, niestety też bagatelizowałam problem, aż choroba się rozwineła. Teraz będę miała zabieg w asyście robota da vinci w szpitalu Medicover

tłumaczenia symultaniczne warszawa
ODPOWIEDZ