Katar

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Łeżu

Katar

Post autor: Łeżu »

Przychodzę z pytaniem, bo na pewno znajdą się tutaj młodziutkie mamy. Możecie powiedzieć, jak radzicie sobie z katarkiem u Waszych maluszków? W jaki sposób go ściągacie, coś podajecie? Moja mała zasmarkana już któryś dzień, lekarz mówi, że skoro nie ma innych objawów, żeby się nie stresowac i obserwować, ale chciałabym jej jakoś ulżyć. Jakieś propozycje?
Dećka

Re: Katar

Post autor: Dećka »

Łeżu pisze: ↑31 mar 2021, 21:35 Przychodzę z pytaniem, bo na pewno znajdą się tutaj młodziutkie mamy. Możecie powiedzieć, jak radzicie sobie z katarkiem u Waszych maluszków? W jaki sposób go ściągacie, coś podajecie? Moja mała zasmarkana już któryś dzień, lekarz mówi, że skoro nie ma innych objawów, żeby się nie stresowac i obserwować, ale chciałabym jej jakoś ulżyć. Jakieś propozycje?
Wiesz co, u nas sprawdza się spray do noska Marimer Baby, próbowałaś może?
kaśka1988

Re: Katar

Post autor: kaśka1988 »

Jeżeli chodzi o katar, to najlepiej stosować aspirator elektryczny u niemowlaka https://helpmedi.com.pl/kategoria-produ ... i-dziecko/ Ja wybrałam ten z Helpmedi, bo jest cichy i poręczny, świetnie radzi sobie z wodnistym katarkiem. Przy innych dolegliwościach dróg oddechowych super też działa nebulizator siateczkowy .
Łeżu

Re: Katar

Post autor: Łeżu »

Dećka pisze: ↑31 mar 2021, 22:47
Łeżu pisze: ↑31 mar 2021, 21:35 Przychodzę z pytaniem, bo na pewno znajdą się tutaj młodziutkie mamy. Możecie powiedzieć, jak radzicie sobie z katarkiem u Waszych maluszków? W jaki sposób go ściągacie, coś podajecie? Moja mała zasmarkana już któryś dzień, lekarz mówi, że skoro nie ma innych objawów, żeby się nie stresowac i obserwować, ale chciałabym jej jakoś ulżyć. Jakieś propozycje?
Wiesz co, u nas sprawdza się spray do noska Marimer Baby, próbowałaś może?
kupiłam ten marimer baby w wersji hipertonicznej, nie ma dużego ciśnienia więc dzieku można łatwo psiknąć nosek, potem łatwo nos wyczyścić z wydzieliny
Zołza

Re: Katar

Post autor: Zołza »

Łeżu pisze: ↑25 lip 2021, 19:14 kupiłam ten marimer baby w wersji hipertonicznej, nie ma dużego ciśnienia więc dzieku można łatwo psiknąć nosek, potem łatwo nos wyczyścić z wydzieliny
Mogłabyś powiedzieć od którego miesiąca życia dziecka mogłabym bezpiecznie zaaplikować mu ten spray Marimer Baby na katarek?
oluś

Re: Katar

Post autor: oluś »

Zołza pisze: ↑25 lip 2021, 20:07
Łeżu pisze: ↑25 lip 2021, 19:14 kupiłam ten marimer baby w wersji hipertonicznej, nie ma dużego ciśnienia więc dzieku można łatwo psiknąć nosek, potem łatwo nos wyczyścić z wydzieliny
Mogłabyś powiedzieć od którego miesiąca życia dziecka mogłabym bezpiecznie zaaplikować mu ten spray Marimer Baby na katarek?
Nawet nie miesiąca ;) Spokojnie można już od pierwszych dni życia. Mariner Baby to sterylny, fizjologiczny roztwór wody morskiej, bezpieczny dla maluchów od pierwszego dnia życia
ODPOWIEDZ