Jakie badania? urolog

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
arasż

Jakie badania? urolog

Post autor: arasż »

Jakie badania wykonuje się u urologa w przypadku problemów z oddawaniem moczu? Mam na myśli konieczność wstawania w nocy, przerywany strumień bez dolegliwości bólowych. Mężczyzna 44 lata, poza tym zdrowy. Problem już jakiś czas trwa, leki bez recepty nie pomogły
Awatar użytkownika
papier
Posty: 98
Rejestracja: 06 paź 2019, 0:31

Re: Jakie badania? urolog

Post autor: papier »

Lekarz na pewno wykona badanie przezodbytnicze per rectum, USG prostaty, być może skieruje na badanie PSA. To są objawy problemu z prostatą, od łagodnego rozrostu po nowotwór dlatego nie ma na co czekać tylko wizyta u specjalisty jak najszybciej wskazana. A na już polecam zajrzeć na https://zabiegidavinci.pl/baza-wiedzy/rak-prostaty/ po więcej informacji o samych badaniach czy ewentualnym leczeniu.
gołąbek

Re: Jakie badania? urolog

Post autor: gołąbek »

Papier, apropo usg prostaty, to generalnie lekarz decyduje czy robić je przez powłoki brzuszne czy tzw. usg transrektalne (w pozycji bocznej, przez odbyt). Mój mąż miał w ubiegłym roku w klinice Multimed i dosyć się obawiał takiej diagnostyki. Ale sam potem powiedział, że lekarz był bardzo delikatny ale też dokładny. Czyli to tylko brzmi tak nieprzyjemnie. A badać się trzeba.
RomekŚ3

Re: Jakie badania? urolog

Post autor: RomekŚ3 »

Ja jestem po 40 i wiem, że muszę zacząć myśleć o swoim zdrowiu jeżeli chodzi o zdrowie urologiczne. Moi koledzy już się przebadali i teraz czas na mnie i nawet mam od nich namiar na świetny gabinet urologiczny w https://urolog-bogacki.pl/ . Wole trzymać rękę na pulsie bo w mojej rodzinie a dokładnie dziadek chorował na raka prostaty.
kamilówka

Re: Jakie badania? urolog

Post autor: kamilówka »

Urolog z https://www.urolog-gorecki.wroclaw.pl/o-gabinecie zrealizował dla mnie profesjonalne badania. Miałem spore wątpliwości co do mojego zdrowia na tym polu, dlatego dobrze było się zgłosić. Na szczeście okazało się, że póki co wszystko jest w porządku. Miałem sporo obaw co do chorób nowotworowych.
Awatar użytkownika
smutek
Posty: 298
Rejestracja: 15 wrz 2019, 18:14

Re: Jakie badania? urolog

Post autor: smutek »

Jeśli chcesz umówić się na wizytę u dobrego specjalisty od urologii, to myślę, że szpitalmazovia.pl jest najlepszym miejscem. Z tego co wiem, mają doświadczenie w leczeniu naprawdę trudnych przypadków i na pewno będą w stanie się Tobą zaopiekować. Daj znać, co myślisz.
Awatar użytkownika
zero
Posty: 260
Rejestracja: 10 wrz 2019, 23:40

Re: Jakie badania? urolog

Post autor: zero »

Szczerze mówiąc, sam niedawno szukałem wiarygodnego ośrodka badań klinicznych i znajomy polecił mi clinicalbs.com, który ma wiele ciekawych ofert. Z tego co się orientuję, mają również doświadczenie w neurologii, dermatologii, onkologii i kardiologii. Myślę, ze warto się do nich zgłosić.
ODPOWIEDZ