Twoi znajomi opowiadali, że zabrali swoje dzieci na paintball? A może Twoje dziecko przyszło do Ciebie z prośba o zgodę na wzięcie udziału w grze? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, jak to jest z tym bezpieczeństwem dzieci podczas gry w paintball.
Paintball dla dorosłych vs. paintball dla dzieci
W świetle zagadnienia bezpieczeństwa dzieci podczas gry w paintball podstawową informacją do zapamiętania jest ta, iż paintball dla dzieci różni się od rozgrywki kierowanej do osób dorosłych. Młodzi entuzjaści strzelania kulami z farbą otrzymują sprzęt dostosowany do ich wieku, a więc w „wersji light”. Na ekwipunek składają się lekkie i małe karabiny, lekkie kulki małego kalibru, odzież i akcesoria ochronne, w tym kask i kamizelka. Skutki uboczne gry w paintball – siniaki czy ból podczas przyjęcia kulki – w wariancie gry dla dzieci nie występują.
Gra w paintball dla dzieci – warunki
Warto zaznaczyć także fakt, iż podczas całej gry w paintball przy dzieciach obecny jest instruktor. Zanim mali uczestnicy zostaną wpuszczeni na pole walki, przechodzą szkolenie i zapoznają się z regulaminem. Wiedzą, że nie mogą ściągać masek ani strzelać z bliskiej odległości – to dodatkowo ogranicza ryzyko sprawienia komuś bólu. A czy może się to stać przypadkowo? Nie, ponieważ małe dziecięce karabiny do paintballu mają zabezpieczenia przed przypadkowym wystrzałem: zabezpieczenie spustu i system wyłapywania przypadkowo wystrzelonych kul.
Paintball to nie tylko „gra w strzelanie”, ale także nauka współpracy, empatii, zaradności, sprawności, szybkiego myślenia w stresowej sytuacji. Przemyśl argumenty za i przeciw wzięciu udziału przez dziecko w paintballu, by podjąć decyzję w oparciu o komplet faktów.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Poligonpaintball.pl.
Zdj. Shutterstock