filtr na kran do wody

Szukasz najlepszego kremu do twarzy? Możesz polecić dobry lakier do paznokci albo salon kosmetyczny? Napisz, Twoja opinia jest ważna!
Paweł12333

filtr na kran do wody

Post autor: Paweł12333 »

Cześć, macie w domach filtr na kran do wody? Woda z kranu w większości miejsc w Polsce jest zdatna do spożycia ale sporo osób nie wie o tym i kupujecie wodę w butelkach. Wiedzieliscie o tym?
Kaśka

Re: filtr na kran do wody

Post autor: Kaśka »

Ciężko o tym nie wiedzieć, skoro o ograniczeniu plastiku trąbi się od dłuższego czasu ;)
Osobiście wolę bardziej profesjonalne rozwiązanie - filtr montowany pod zlewem, gdzie wkłady wymienia się raz w roku :) Mam filtr przepływowy, składający się z 3 wkładów - mechaniczny, węglowy i membrana, która zatrzymuje bakterie i bardzo małe zanieczyszczenia, a jednocześnie pozostawia minerały w wodzie. Polecam, bo woda zdrowa, maksymalnie czysta, smaczna... :)
https://www.krainawody.pl/767-filtr-eco ... pou-3.html
Mańka007

Re: filtr na kran do wody

Post autor: Mańka007 »

Jest to jakieś rozwiązanie, szczególnie dla ograniczenia plastiku. Ale ja również stosuję filtr, jednak trochę bardziej zaawansowany. Mam filtr przepływowy, składający się z 3 wkładów - mechaniczny, węglowy i membrana ultrafiltracyjna, która zatrzymuje bakterie i bardzo małe zanieczyszczenia, a jednocześnie pozostawia minerały w wodzie. Polecam, bo woda zdrowa, maksymalnie czysta, smaczna...
https://www.krainawody.pl/767-filtr-eco ... pou-3.html
Magaś90

Re: filtr na kran do wody

Post autor: Magaś90 »

O, widzę, że jakieś podpowiedzi w postaci linków można tu znaleźć:), bo poszukuję dobrego filtra na kran do wody!
Aluśa

Re: filtr na kran do wody

Post autor: Aluśa »

W moich okolicach w ostatnim czasie często woda była zanieczyszczona, więc filtry na kran tu raczej by nic nie pomogły. Piję wodę z kranu, ale wyłącznie przegotowaną. Wolę iść do sklepu i kupić zgrzewkę cisowiankę bez gazu i ją pić. Wiem przynajmniej, że to smaczna woda o dobrym składzie.
błądzik

Re: filtr na kran do wody

Post autor: błądzik »

A nie wygodniej i taniej zamawiać do domu z https://iwoniczanka.pl/ pyszną, zdrową wodę źródlaną ze sprawdzonego miejsca? Mają tez soki i nektary więc przy okazji tez można dostawę takich napojów zamówić i mieć zapas nawet na nieoczekiwane przyjęcia (fajnie wygląda, łatwo sie otwiera i masz do wyboru wodę z gazem lub nie)
Mańka007

Re: filtr na kran do wody

Post autor: Mańka007 »

Szczerze mówiąc, odkąd mam filtr pod zlewem, to wyrzucam 90% mniej plastiku. Dla mnie jest to największy pozytyw.. Żyjemy w czasach, kiedy trzeba zacząc dbać o środowisko, a kupowanie kilku zgrzewek plastiku w miesiącu to dla mnie głupota... Jesli komuś to nie przeszkadza, to dla mnie to lekki egoizm.
Pozostaję przy moim filtrze Profine POU.
Aśka 33

Re: filtr na kran do wody

Post autor: Aśka 33 »

Ja kupiłam filtry do wody https://aquasystem.pl/ jestem bardzo z nich zadowolona, woda jest smaczna i przede wszystkim zdrowa. Nie kupujemy juz plastików co jest ogromnym plusem dla zdrowia. Filtry sa energooszczędne i bardzo wydajne. w sumie juz sobie nie wyobrażam aby ich nie mieć ,to jest niesamowita wygoda.
Zośka

Re: filtr na kran do wody

Post autor: Zośka »

JA postawiłam na zwykły dzbanek filtrujący J. Shmidt 500 z aquaphor i jestem z niego bardzo zadowolona. Doskonale oczyszcza wodę, jest ona krystaliczna i smaczna. Dla naszej 3 osobowej rodzinki w zupełności wystarcza a co ważniejsze, ja pozbyłam się z domu morza pustych butelek.
Kaloszewśka

Re: filtr na kran do wody

Post autor: Kaloszewśka »

Siostra ma taki filtr wody, wydali na to dużo kasy i powiem Wam, że okej moze i woda jest czysta ale mi po prostu nie smakuje. Im tak samo. I tak kupują butelkowaną. Ja najbardziej lubię gazowaną Staropolankę. Nawet do domu teraz kupujemy ją. Przy okazji rejestruje też paragon bo Staropolanka ma loterię - www.loteriastaropolanka.pl Całe lato trwa, więc warto jak się kupi wodę zarejestrować paragon.
Kasieńka

Re: filtr na kran do wody

Post autor: Kasieńka »

Zośka pisze: ↑09 kwie 2021, 19:43 JA postawiłam na zwykły dzbanek filtrujący J. Shmidt 500 z aquaphor i jestem z niego bardzo zadowolona. Doskonale oczyszcza wodę, jest ona krystaliczna i smaczna. Dla naszej 3 osobowej rodzinki w zupełności wystarcza a co ważniejsze, ja pozbyłam się z domu morza pustych butelek.
Też mam dzbanek filtrujący i też z aquaphor, z tym ze Provence, i z takiego rozwiązania jestem zadowolona. Dzbanek jest solidny i pojemny, dobrze oczyszcza i choć używany już od ponad roku bez przerwy, działa bez zarzutu.
ODPOWIEDZ