Nietrzymanie moczu

W zdrowym ciele zdrowy duch! Rozmawiamy o sposobach na dobrą kondycję, zbieramy informacje o eventach sportowych, sklepach ze sprzętem i dobrymi, zdrowymi przepisami.
Awatar użytkownika
Liwka
Posty: 89
Rejestracja: 03 lis 2019, 21:31

Nietrzymanie moczu

Post autor: Liwka »

Jak sobie radzić z taką przypadłością? Wiem, że są specjalne ćwiczenia, zabiegi, ale chyba w pierwszej kolejności warto sięgnąć po bieliznę czy wkładki chłonne?
Awatar użytkownika
Aga
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2020, 1:00

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: Aga »

Wiesz co, wizyta u specjalisty na pewno nie zaszkodzi. A jeśli chodzi o wkładki chłonne, to przejdź się do apteki DOZ, tam Ci doradzą farmaceutki, a przy okazji możesz dostać próbki, bo wiem, że mają tam takie standy z teny.
Awatar użytkownika
irkaa
Posty: 86
Rejestracja: 08 lut 2020, 0:09

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: irkaa »

Niestety wiem co to jest za przypadłość, bo mnie dopadła po porodzie. Ale nie siedziałam w domu i się nie zamartwiałam, tylko udałam się do szpitala Mazovia. Specjalizuje się on w leczeniu schorzeń urologicznych, także wiedziałam że nie zostawią mnie bez pomocy.
Eńka

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: Eńka »

Ja wzięłam sobie na próbę właśnie te dostępne w DOZie próbki - u nas były na standzie. Dzięki temu wiem, jaki rodzaj wkładek chłonnych najbardziej mi odpowiada.

przeprowadzka uk polska
Olguś

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: Olguś »

Nietrzymanie moczu to naprawdę uciążliwy a przy tym też wstydliwy problem. Nie ma tutaj co działać na własną rękę, lepiej udać się do dobrego specjalisty. Bardzo dobrym specjalistą w tym temacie jest pan Witold Smoleński (https://www.znanylekarz.pl/witold-smole ... nej/krakow) myślę że jeśli dla kogoś Kraków jest osiągalną lokalizacją to warto u niego się skonsultować i poddać leczeniu. Nietrzymanie moczu to przypadłość, której można się pozbyć :)
grukśa

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: grukśa »

Eńka pisze: ↑26 wrz 2020, 16:22 Ja wzięłam sobie na próbę właśnie te dostępne w DOZie próbki - u nas były na standzie. Dzięki temu wiem, jaki rodzaj wkładek chłonnych najbardziej mi odpowiada.
czy w dozie mają duży wybór takich artykułów higienicznych? Potrzebuję kupić pieluchomajtki dla starszej osoby
Eńka

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: Eńka »

Tak, mają duży wybór produktów pomocnych przy problemie nietrzymania moczu. Z tego co mi wiadomo DOZ ma naprawdę dobre ceny na te artykuły, warto o szczegóły dopytać farmaceutki, bo można też dostać dofinansowanie.
aburó

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: aburó »

Z takim kłopotem najrozsądniej byłoby udać się do urologa, nie sądzisz? Mój dziadek podobne problemy leczył w gabinecie https://www.urolog-gorecki.wroclaw.pl/ i zdecydowanie wyszło mu to na + - także koniecznie to przemyśl.
tośka4333

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: tośka4333 »

Niestety problem, jakim jest nietrzymanie moczu dotyczy wielu kobiet i to w różnym wieku. Taka choroba może pojawić się z biegiem lat lub po porodzie. Czasami można próbować zapobiegać takiej chorobie, ale niestety nie zawsze jest to skuteczne. Na szczęście można wdrożyć różne formy leczenia.
Błłażej

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: Błłażej »

Do niedawna nie wiedziałem, że coś takiego w ogóle istnieje. Niestety było mi dane doświadczyć tego problemu osobiście. Zaczęło się od częstego oddawania moczu, a skończyło na nietrzymaniu. Musiałem zacząć nosić majtki męskie na nietrzymanie moczu https://inkontynencja.eu/15-majtki-chlonne-dla-mezczyzn. Początki nie były łatwe. Teraz dopiero zapisałem się na wizytę u lekarza. Miałam problem żeby przyznać się przed samym sobą, że coś jest nie tak.
ręba

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: ręba »

problem nietrzymaia moczu niestety wbrew pozorom dotyka także mlode osoby, miałam problem po porodzie z nietrzymaniem, dobrze, że dzięki ćwiczeniom i lekom udało się go rozwiązań, w dozie dostałam darmowe próbki wkładek tena, potem u nich regularnie przez jakiś czas kupowałam
Zytiń

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: Zytiń »

ręba pisze: ↑30 maja 2021, 20:34 problem nietrzymaia moczu niestety wbrew pozorom dotyka także mlode osoby, miałam problem po porodzie z nietrzymaniem, dobrze, że dzięki ćwiczeniom i lekom udało się go rozwiązań, w dozie dostałam darmowe próbki wkładek tena, potem u nich regularnie przez jakiś czas kupowałam
Obiło mi się gdzies o uszy, że można dostać dofinansowanie na takie produkty jak wkładki chłonne, wiesz może jak to załatwić?
Kukoś

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: Kukoś »

Ja tez swego czasu zmagałam się z tym problemem. I zwróciłam się po pomoc do specjalistów. Nie można bać się prosić o pomoc!!! Jak cos to polecam zakład Urogen i profesora Letkiewicza - fenomenalny specjalista. Wszyscy tam byli dla mnie bardzo mili, nie oceniali mnie. Czułam się tam komfortowo. A co najważniejsze to mi po prostu pomogli i wyleczyli.
Wońka

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: Wońka »

Zytiń pisze: ↑31 maja 2021, 23:20
ręba pisze: ↑30 maja 2021, 20:34 problem nietrzymaia moczu niestety wbrew pozorom dotyka także mlode osoby, miałam problem po porodzie z nietrzymaniem, dobrze, że dzięki ćwiczeniom i lekom udało się go rozwiązań, w dozie dostałam darmowe próbki wkładek tena, potem u nich regularnie przez jakiś czas kupowałam
Obiło mi się gdzies o uszy, że można dostać dofinansowanie na takie produkty jak wkładki chłonne, wiesz może jak to załatwić?
Jak najbardziej! Przy problemach z nietrzymaniem moczu można otrzymać dofinansowanie do chłonnych produktów higienicznych - przejdź się do DOZu, farmaceutki wszystko Ci wytłumaczą na miejscu.

komoda na książki
łania

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: łania »

co z problemem moczenia się u dzieci?? Na stanie 7 latek który od paru miesięcy ma epizody moczenia się, porobione badania i nic w sumie nie wskazały _____________________________________________________________________________________________________________________________________
oleżka

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: oleżka »

łania pisze: ↑30 wrz 2021, 20:01 co z problemem moczenia się u dzieci?? Na stanie 7 latek który od paru miesięcy ma epizody moczenia się, porobione badania i nic w sumie nie wskazały

Jakie to były badania? Czy byłaś z dzieckiem u nefrologa, albo chociaz u pediatry czy badania robiłaś na własną rękę?


ukąszenia mrówki
Aniela

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: Aniela »

oleżka pisze: ↑29 paź 2021, 13:52
łania pisze: ↑30 wrz 2021, 20:01 co z problemem moczenia się u dzieci?? Na stanie 7 latek który od paru miesięcy ma epizody moczenia się, porobione badania i nic w sumie nie wskazały

Jakie to były badania? Czy byłaś z dzieckiem u nefrologa, albo chociaz u pediatry czy badania robiłaś na własną rękę?
A takie badania można sobie zrobić właśnie na własną rękę? Ja się wybieram do lekarza, ale wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, może bym już sama coś w tym zakresie zrobiła i pokazała wyniki na pierwszej wizycie?
Rubi

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: Rubi »

łania pisze: ↑30 wrz 2021, 20:01 co z problemem moczenia się u dzieci?? Na stanie 7 latek który od paru miesięcy ma epizody moczenia się, porobione badania i nic w sumie nie wskazały
Na pewno jakieś badania można zrobić prywatnie, na własną rękę. Zerknijcie sobie na stronę https://suchyporanek.pl - tak znajdziecie sporo odpowiedzi.
oleżka

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: oleżka »

Rubi pisze: ↑30 paź 2021, 10:49
łania pisze: ↑30 wrz 2021, 20:01 co z problemem moczenia się u dzieci?? Na stanie 7 latek który od paru miesięcy ma epizody moczenia się, porobione badania i nic w sumie nie wskazały
Na pewno jakieś badania można zrobić prywatnie, na własną rękę. Zerknijcie sobie na stronę https://suchyporanek.pl - tak znajdziecie sporo odpowiedzi.
Tutaj zobaczcie, co warto zrobić przed wizytą: https://suchyporanek.pl/porady/przed-wizyta-u-lekarza/
Myślę, ze na początek to wystarczy, a badania niech zleci lepiej lekarz.
Aniela

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: Aniela »

oleżka pisze: ↑30 paź 2021, 11:41
Rubi pisze: ↑30 paź 2021, 10:49
łania pisze: ↑30 wrz 2021, 20:01 co z problemem moczenia się u dzieci?? Na stanie 7 latek który od paru miesięcy ma epizody moczenia się, porobione badania i nic w sumie nie wskazały
Na pewno jakieś badania można zrobić prywatnie, na własną rękę. Zerknijcie sobie na stronę https://suchyporanek.pl - tak znajdziecie sporo odpowiedzi.
Tutaj zobaczcie, co warto zrobić przed wizytą: https://suchyporanek.pl/porady/przed-wizyta-u-lekarza/
Myślę, ze na początek to wystarczy, a badania niech zleci lepiej lekarz.
Dzięki, super strona, widzę, że tu są nawet jakieś materiały dla dzieci, książeczki, bajki, zerknę wieczorem dokładniej.
belisima

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: belisima »

gdybyście szukali produktów dla dorosłych to w dozie jest bardzo duży asortyment takich produktów, można dostać także darmowe próbki, które są wyłożone na standach
cesia

Re: Nietrzymanie moczu

Post autor: cesia »

Zgadzam się, te darmowe próbki środków higienicznych w doz to w ogóle super, można sprawdzić i przetestować co nam odpowiada i dopiero wtedy kupić pełne opakowanie.
ODPOWIEDZ