Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

W zdrowym ciele zdrowy duch! Rozmawiamy o sposobach na dobrą kondycję, zbieramy informacje o eventach sportowych, sklepach ze sprzętem i dobrymi, zdrowymi przepisami.
Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 553
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:33

Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: Leokadia »

Możecie coś podpowiedzieć?
Tutaj https://www.dermoklinika.pl/dermatologi ... enie-skory widziałam, że piszą więcej o tym, czym charakteryzuje się takie atopowe zapalenie skóry.
Podobno stosowanie odpowiednich kosmetyków pozwala funkcjonować normalnie.
Czy potrzebne są np. częste wizyty u dermatologa, żeby utrzymać chorobę w ryzach?
Awatar użytkownika
Sonka
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2020, 11:21

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: Sonka »

U mnie niedawno pojawił się stan zapalny na skórze udałam się do dermatologa i okazało się, że to przejściowe.. Ale warto zwracać uwagę na wszelkie zmiany na ciele i konsultować wszystko z lekarzem.
Frąt53

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: Frąt53 »

Zdecydowanie skupić się na odpowiedniej diecie i wyeliminować produkty, które wywołują stany zapalne w organiźmie.
hurrąh

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: hurrąh »

Trzeba na pewno stosować dopasowane do potrzeb skóry kosmetyki, na co dzień używam z tej serii https://solverx.pl/produkty/atopic-skin-face-cream są delikatne ale bardzo dobrze nawiżają i zabezpieczają skórę przed wysuszeniem
Meśka

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: Meśka »

Ja też używam kosmetyków Solverx, które mają linię dedykowaną dla tego typu problemów skórnych i sprawdzają się u mnie rewelacyjnie, więc mogę polecić. Receptury są oparte na naturalnych składnikach, a to się bardzo ceni w dzisiejszych czasach.
Awatar użytkownika
olalena
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2020, 9:27

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: olalena »

A co powiecie na temat ich szamponu do suchej skóry głowy? U mnie zimą jest jakiś dramat, skóra jest sucha, swędzi, włosy się elektryzują i wyglądają jak siano. Latem nie mam tego problemu.
LilaŻ

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: LilaŻ »

olalena pisze: ↑30 lis 2020, 8:18 A co powiecie na temat ich szamponu do suchej skóry głowy? U mnie zimą jest jakiś dramat, skóra jest sucha, swędzi, włosy się elektryzują i wyglądają jak siano. Latem nie mam tego problemu.
Polecam żel do mycia 2w1 z exomega control. Jest do mycia ciała w włosów. Skuteczność przetestowałam na sobie. Przede wszystkim łagodzi podrażnienia i zmniejsza uczucie swędzenia. Jest bardzo wydajny i dobrze się go rozprowadza. Jest dostępny w różnych wielkościowo opakowaniach.
Warto spróbować
Ruśia

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: Ruśia »

Słyszałaś o płynie DMSO? Jeśli nie, to koniecznie o nim poczytaj. Kupić go możesz tutaj https://www.izdrowiej.pl/dmso-plyn. Tak w skrócie, to płyn DMSO stosowany na skórę doskonale się wchłania i częściowo znieczula tkanki skóry i mięśni. Dzięki temu przyspiesza leczenie stanów zapalnych. Ten specyfik, posiada również o wiele więcej właściwości, o których warto poczytać.
SylwiaĆ

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: SylwiaĆ »

Ja mam bardzo suchą skórę ale to też sprawa hormonalna i powiem wam, że musiałam długo szukać odpowiednich dla mnie kosmetyków. Znalazłam kosmetyki z serii Exomega Control krem emolient i jest to krem przeciw drapaniu. Niestety, jeżeli ktoś wie jak nieprzyjemnie może swędzieć skóra ten wie, że dobry krem jest na wagę złota. Ten krem bardzo dobrze nawilża i uspokaja moją skórę.

yksyfty 7x2 5
Łota

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: Łota »

Leokadia pisze: ↑27 sty 2020, 12:21 Możecie coś podpowiedzieć?
Podobno stosowanie odpowiednich kosmetyków pozwala funkcjonować normalnie.
Czy potrzebne są np. częste wizyty u dermatologa, żeby utrzymać chorobę w ryzach?
No właśnie, a czy któraś z Was może stosuje takie kosmetyki wykonane na miejscu a aptece przez farmaceutkę? Wiem, że doz ma zaplecze do wykonywania takich leków.
kłopot

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: kłopot »

Polecam żel do ciała na AZS marki https://hermzlabs.pl/collections/frontp ... wash-500ml . Odkąd przekonałam się, że dobrze działa na moją atopową skórę i nie powoduje wysuszenia czy swędzenia, to kupuję regularnie. Zdecydowanie polecam innym - marka dedykowana właśnie osobom z problematyczną skórą.
łatka

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: łatka »

Generalnie na suchą, podrażnioną, łuszcząca się skórę ja też bym Wam poleciła kapsułki NEOGLANDYNA.
Mają w składzie tłoczone na zimno, wysokiej jakości oleje: lniany i z ogórecznika oraz Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe. Polecane przy różnych chorobach skóry. Warto regularnie je przyjmować. Sama po sobie widzę efekt po 2 miesiącach zażywania.
wałęsak

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: wałęsak »

Z dobrych kosmetyków polecam olej konopny do twarzy - https://hermzlabs.pl/collections/frontp ... y-oil-30ml . Zawiera naturalne tłuszcze roślinne, które dogłębnie odżywiają skórę dotkniętą łuszczycą czy AZS. Odpowiednie natłuszczenie skóry redukuje również pieczenie i swędzenie wynikające z jej podrażnienia. U mnie ten kosmetyk się sprawdza, używam praktycznie codziennie.

lumia 635 oprogramowanie
Miśa

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: Miśa »

Przede wszystkim należy być pod opieka lekarza i nie leczyć się na własną rękę. Ja mam cudowna lekarkę, która zawsze ma dla mnie czas na wizycie. Zaleciła mi do stosowania emolienty z exomegi control. Do mycia mam olejek, który sprawia, że skóra po prysznicu jest odpowiednio nawilżona i ukojona. Ważne jest, żeby stosować emolienty systematycznie, aby wydłużać okresy wyciszenia choroby
sójka

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: sójka »

łatka pisze: ↑31 lip 2021, 19:08 Generalnie na suchą, podrażnioną, łuszcząca się skórę ja też bym Wam poleciła kapsułki NEOGLANDYNA.
Mają w składzie tłoczone na zimno, wysokiej jakości oleje: lniany i z ogórecznika oraz Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe. Polecane przy różnych chorobach skóry. Warto regularnie je przyjmować. Sama po sobie widzę efekt po 2 miesiącach zażywania.
Tak jak @łatka polecamkapsułki Neoglandyna. Skusiły mnie pozytywne oceny o tym produkcie. I wiecie co? One na prawdę działają i poprawiają stan skóry! Faktycznie łuski jest dużo mniej, a skóra jest wyraźnie miększa i delikatniejsza. Super sprawa dla każdej Pani!
nożżyk

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: nożżyk »

Ruśia pisze: ↑14 kwie 2021, 21:32 Słyszałaś o płynie DMSO? Jeśli nie, to koniecznie o nim poczytaj. Kupić go możesz tutaj https://www.izdrowiej.pl/dmso-plyn. Tak w skrócie, to płyn DMSO stosowany na skórę doskonale się wchłania i częściowo znieczula tkanki skóry i mięśni. Dzięki temu przyspiesza leczenie stanów zapalnych. Ten specyfik, posiada również o wiele więcej właściwości, o których warto poczytać.
Faktycznie, ten płyn - https://www.izdrowiej.pl/dmso-plyn jest dobry też na problemy skórne, nie tylko takie AZS, ale też na przykład trądzik, czy łuszczyce. Bardzo fajna sprawa.
żurawka

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: żurawka »

mój dermatolog mi przepisywał kosmetyki robione kilka razy, mam blisko DOZ, mają tam zaplecze do robienia takich produktów. Takie kosmetyki są tanie i maja dobre składy _______________________________________________________________________________________________________________
Redia

Re: Atopowe zapalenie skóry - jak to leczyć?

Post autor: Redia »

żurawka pisze: ↑30 wrz 2021, 10:07 mój dermatolog mi przepisywał kosmetyki robione kilka razy, mam blisko DOZ, mają tam zaplecze do robienia takich produktów. Takie kosmetyki są tanie i maja dobre składy
Tak, szukałam jakiś czas temu apteki, która ma zaplecze do wykonywania takich leków i sporo osób polecało właśnie doz - mają nowocześnie wyposażone zaplecze.
ODPOWIEDZ