Niskie poczucie wartości

Czy warto inwestować w siebie? Jak się motywować? Gdzie zdobywać wiedzę? Wątek dla osób stawiających na rozwój osobisty i edukację.
Awatar użytkownika
celestia80
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2019, 22:17

Niskie poczucie wartości

Post autor: celestia80 »

Nie wiem co ze sobą zrobić. Od jakiegoś czasu czuję się bardzo źle - ale nie fizycznie tylko psychicznie. Patrzę w lustro i czuję się nieatrakcyjna, mam wrażenie że moja praca nic nie znaczy, że jestem kompletnie nikomu niepotrzebna... Czytałam jaies książki o pracy nad poczuciem własnej wartości, ale wprowadzanie rad w życie mi jakoś nie idzie...Co robić?
Awatar użytkownika
Amalia
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:09

Re: Niskie poczucie wartości

Post autor: Amalia »

W książkach te porady często są wątpliwej jakości... Często piszą je jacyś celebryci, albo samozwańczy specjaliści.
Awatar użytkownika
celestia80
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2019, 22:17

Re: Niskie poczucie wartości

Post autor: celestia80 »

To co w takim razie?
Awatar użytkownika
Hermes_71
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2019, 4:43

Re: Niskie poczucie wartości

Post autor: Hermes_71 »

Spróbuj jogi! Ja joguję od 3 lat i mam spokój w głowie
Awatar użytkownika
Dorota80
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2019, 12:42

Re: Niskie poczucie wartości

Post autor: Dorota80 »

Joga jogą, z pewnością nie zaszkodzi, bo sport pomaga odreagować i poczuć się lepiej, ale ja myslę, że trzeba skonsultować się z psychologiem...
Awatar użytkownika
celestia80
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2019, 22:17

Re: Niskie poczucie wartości

Post autor: celestia80 »

A nie ma innego wyjścia? Tylko nie to...
Awatar użytkownika
Dorota80
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2019, 12:42

Re: Niskie poczucie wartości

Post autor: Dorota80 »

Nie rozumiem... Psycholog nie gryzie. Porozmawia z Tobą, pomoże, a Ty opowiesz ile chcesz, nic na siłę. Skąd ten strach?
Awatar użytkownika
celestia80
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2019, 22:17

Re: Niskie poczucie wartości

Post autor: celestia80 »

Bo da mi jakieś tabletki i w ogóle
Awatar użytkownika
gotszalk_62
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2019, 21:13

Re: Niskie poczucie wartości

Post autor: gotszalk_62 »

Rany... Mylisz psychologa z psychiatrą. Psycholog stosuje psychoterapię (mogą być różne, poczytaj sobie), ale nie przepisuje leków..
Awatar użytkownika
Rajner98
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2019, 6:28

Re: Niskie poczucie wartości

Post autor: Rajner98 »

hehe, no dokładnie, kolega ma rację. Przejdź się, pogadaj, sama zobaczysz. Ja byłem u psychologa i chodziłem na terapię po tym jak wyleciałem w pracy. Akurat mi pomógł pan Jakub Kalinowski z http://www.poradniasalomon.com.pl/. Uwierzyłem w siebie, znalazłem lepszą pracę i sie ułożyło wszystko.
Awatar użytkownika
Eurinka
Posty: 140
Rejestracja: 12 gru 2019, 15:02

Re: Niskie poczucie wartości

Post autor: Eurinka »

Poszukiwałam odpowiednich metod i wskazówek od innych, aby popracować nad moim niskim poczuciem wartości. Długo nie miałam efektów do czasu, gdy koleżanka zabrała mnie na warsztaty well-being w The Wellness Institute w Warszawie. Poczułam się dzięki nim silniejsza i bardziej pewna w działaniu. Coach potrafił zarazić optymizmem i nadzieją na lepsze jutro. W końcu działam, a nie stoję w miejscu.
Ilońka

Re: Niskie poczucie wartości

Post autor: Ilońka »

celestia80 pisze: ↑28 sie 2019, 0:05 Nie wiem co ze sobą zrobić. Od jakiegoś czasu czuję się bardzo źle - ale nie fizycznie tylko psychicznie. Patrzę w lustro i czuję się nieatrakcyjna, mam wrażenie że moja praca nic nie znaczy, że jestem kompletnie nikomu niepotrzebna... Czytałam jaies książki o pracy nad poczuciem własnej wartości, ale wprowadzanie rad w życie mi jakoś nie idzie...Co robić?
Moim zdaniem psycholog online będzie dobrym rozwiązaniem. Sama korzystam z takiej pomocy i dużo mi się poprawiło. Terapia to nic złego, a dzięki temu że możesz ją przejść online nie trzeba nigdzie jeździć. Polecam serwis Wetalk, tam dobiorą Ci odpowiedniego specjalistę do pomocy.
ODPOWIEDZ