Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 553
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:33

Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: Leokadia »

Czy na taki trądzik grudkowy są jakieś proste sposoby?
Zastanawiam się jak można go skutecznie leczyć.
Tutaj https://www.dermoklinika.pl/dermatologi ... ry/tradzik czytałam trochę o tym, jak może pomóc dermatolog.
Doradźcie też coś więcej od siebie.
Ktoś miał z tym cokolwiek do czynienia?
Awatar użytkownika
Luizka56
Posty: 49
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:56

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: Luizka56 »

Jak najbardziej, samodzielne działanie i stosowanie nieodpowiednich kosmetyków może przynieść więcej złego niż dobrego, gdyby ktos szukał dobrego specjalisty to polecam odwiedzić Klinikę Krajewski :)
Awatar użytkownika
Zembala
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2019, 20:36

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: Zembala »

Z tym trądzikiem to bywa różnie,ogólnie rzecz biorąc to z każdym. Ja nie potrafiłam wyleczyć trądziku przez kilka lat. dopiero jak zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną to mi przeszło. Cera całkowicie sie wyleczyła http://antykoncepcjanamiare.pl/tabletki ... ojotokiem/ Nawet nie przypuszczałam ze to moze tak dobrze zadziałać.
Awatar użytkownika
Gurund
Posty: 24
Rejestracja: 27 lut 2020, 21:22

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: Gurund »

No ok a co jak potem bede chciała zrezygnowac z antykoncepcji? To tradzik wróci?
Awatar użytkownika
Zembala
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2019, 20:36

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: Zembala »

Mnie nie wrócił. Powiem ci tak dwa razy odstawiałam pigułki ,raz bo chciałam mieć dziecko i mam ;-) A drugi raz przed operacja. I trądzik mi nie wrócił. To tak tylko mówię na bazie mojego doświadczenia ;-)
Awatar użytkownika
Gurund
Posty: 24
Rejestracja: 27 lut 2020, 21:22

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: Gurund »

a co bierzesz jak można spytać ?
Awatar użytkownika
Zembala
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2019, 20:36

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: Zembala »

Belarę biore.
Awatar użytkownika
grann
Posty: 81
Rejestracja: 18 lut 2020, 20:14

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: grann »

Ogólnie trądzik to chyba się leczy tylko u dermatologa. Ja leczyłam w Centrum WellDerm w Warszawie, a tam zajmowało się mną grono dermatologów. Serio, naprawdę czułam się otoczona opieką, a do tego przez wszystkie kroki leczenia mnie fajnie przeprowadzili po kolei i w rezultacie wyleczyli mi trądzik, za co jestem im bardzo wdzięczna, polecam serdecznie.
Awatar użytkownika
igunia
Posty: 100
Rejestracja: 24 lip 2019, 9:35

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: igunia »

Wydaje mi się, że zawsze warto jest się zgłosić do dermatologa żeby zbadał przyczynę naszych dolegliwości. Moja znajoma próbowała różnych sposobów żeby się pozbyć niedoskonałości jakie zostały jej po trądziku z którym walczyła tak naprawdę od lał młodzieńczych. Później okazało się że wyczytała gdzieś o oleju z czarnuszki i o jego właściwościach i postanowiła go wypróbować. Bez problemu zakupiła dwie buteleczki na ecobotox i jest na kuracji nimi. Kilka dni a mówi że widzi już poprawę.
Awatar użytkownika
Marels
Posty: 249
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:14

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: Marels »

Jeżeli chodzi o problemy związane z trądzikiem skóry i co najgorsze cery to na pewno warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez Nanili https://nanili.pl/ w przypadku których będziecie mogli liczyć na jakość, pełne wsparcie i dobry zakres cenowy. U mnie zmiany są w pełni pozytywne i w końcu mogę cieszyć się piękną oraz zdrową skórą :)
Awatar użytkownika
vorn
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2020, 11:02
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: vorn »

Pewnie możesz spróbować leczenia alternatywnego, ale szansa na to, że się uda jest mała.
Awatar użytkownika
wik90
Posty: 28
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:45

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: wik90 »

W wielu przypadkach raczej ciężko sobie poradzić z trądzikiem na własną rękę. Lepiej więc wybrać się do lekarza dermatologa. Można też poprosić dermatologa o ręcznie robione leki na trądzik - taką receptę zrealizujecie bez problemów w aptekach DOZ. Koniecznie o tym poczytajcie.
neluś9444

Re: Trądzik grudkowy leczyć tylko u dermatologa?

Post autor: neluś9444 »

Jeśli czujesz i widzisz po zmianach, że potrzebna jest kuracja u lekarza, to jak najbardziej zapisz się na wizytę. U mnie trądzik nie był jakim ogromnym problemem, więc z pomocą innych osób w internecie zaczęłam stosować Ducray Keracnyl PP. Mam na jego temat świetną opinię, bo pomógł zwalczyć mi te problemu skórne, a jego cena jest naprawdę niska, jak na takie działanie.
ODPOWIEDZ