Probiotyk

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
ląka

Probiotyk

Post autor: ląka »

Jakie probiotyki podajecie swoim dzieciom? Słyszałam że powinno się je podawać także profilaktycznie, czy to prawda? Podobno pierwsze 3 lata życia są decydujące dla budowy mikrobiomu, wtedy najważniejsze jest wspieranie tej mikroflory odpowiednimi probiotykami.
Awatar użytkownika
kaktusowa
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:17

Re: Probiotyk

Post autor: kaktusowa »

Na pewno warto wspomagać mikrobiom u dziecka, wiadomo przecież że wiele zależy od kondycji flory jelitowej. W pierwszych lata u dzieci mikrobiom się dopiero kształtuje a więc tym bardziej powinno się zadbać o to żeby nie brakowało pożytecznych bakterii i warto je dostarczać wraz z dobrym probiotykiem.
mrózek

Re: Probiotyk

Post autor: mrózek »

kaktusowa pisze: ↑16 kwie 2021, 16:57 Na pewno warto wspomagać mikrobiom u dziecka, wiadomo przecież że wiele zależy od kondycji flory jelitowej. W pierwszych lata u dzieci mikrobiom się dopiero kształtuje a więc tym bardziej powinno się zadbać o to żeby nie brakowało pożytecznych bakterii i warto je dostarczać wraz z dobrym probiotykiem.
Dokładnie, probiotyki to podstawa. Ja najczęściej korzystam z tych - https://mynarum.com/narum-mumio-200mg bardzo fajnie się sprawdzają u całej rodziny. Często się zapomina o probiotykach przy antybiotykoterapii a to duży błąd.
asą

Re: Probiotyk

Post autor: asą »

A ja właśnie czytałam niedawno pewną publikację, że probiotyki wcale nie są takie dobre, ale mam nadzieję, że tamtejsi specjaliści się mylili. Tak samo jak długo odsuwano CBD od nas. A dziś każdy sklep z cbd https://konopteka.pl/ działa legalnie i ma mega duże obroty.

kaptury na słupki
moniś03333

Re: Probiotyk

Post autor: moniś03333 »

A o czymś takim, jak probiotyk ginekologiczny słyszeliście? Jeśli jeszcze nie, to bardzo dużo informacji można znaleźć tutaj . W skrócie można powiedzieć, że taki probiotyk to specjalny preparat, który służy do ochrony przed patogenami oraz odbudowywania i utrzymania prawidłowego stanu mikroflory bakteryjnej pochwy. Wydaje mi się, że śmiało można dbać o zdrowie w taki sposób.
Awatar użytkownika
symboliczna
Posty: 92
Rejestracja: 27 cze 2019, 17:37

Re: Probiotyk

Post autor: symboliczna »

Nie słyszałam ale skoro są probiotyki proktologiczne to i takie też na pewno się znajdą. Jeśli o mnie chodzi to lekarz zalecił mi proctolact, bo jest zalecany nie tylko przy antybiotykoterapii ale zwłaszcza kiedy ktoś ma stany zapalne odbytnicy i odbytu owrzodzenia śluzówki odbytu, szczeliny odbytu, przetoki i rany okołoodbytowe
Awatar użytkownika
fafi
Posty: 26
Rejestracja: 30 lip 2020, 10:29

Re: Probiotyk

Post autor: fafi »

asą pisze: ↑29 kwie 2021, 23:58 A ja właśnie czytałam niedawno pewną publikację, że probiotyki wcale nie są takie dobre, ale mam nadzieję, że tamtejsi specjaliści się mylili.
A to dziwne, nie spotkałam się z takim twierdzeniem. Na lekarze zawsze zalecają jakiś probiotyk i uważam że powinno się słuchać zaleceń lekarzy a nie decydować o tym co jest dobre a co nie na własną rękę. To ważne tym bardziej jeśli chodzi o dzieci!
karuśka

Re: Probiotyk

Post autor: karuśka »

A dziecko w jakim wieku? Bo bardzo fajne są takie witaminy z probiotykiem - https://mynarum.com/fruitsmax-kids-500mg witaminy bardzo naturalne, naturalnego pochodzenia więc super skuteczne i do tego dobrej jakości probiotyk. Myślę, że połączenie wręcz idealne :))
ODPOWIEDZ