Kobiece dolegliwości

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
dobieslawa92
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:32

Kobiece dolegliwości

Post autor: dobieslawa92 »

Dziewczyny, jak radzicie sobie w typowo kobiecymi dolegliwościami jak problemy z metabolizmem czy hormonami? Słyszałam, że bardzo pomocne w tym zakresie są suplementy diety dla kobiet. Jestem ciekawa, czy któraś z was z nich korzystała i jak wasze wrażenia? Polecacie?
órka

Re: Kobiece dolegliwości

Post autor: órka »

dobieslawa92 pisze: ↑06 cze 2021, 17:21 Dziewczyny, jak radzicie sobie w typowo kobiecymi dolegliwościami jak problemy z metabolizmem czy hormonami? Słyszałam, że bardzo pomocne w tym zakresie są suplementy diety dla kobiet. Jestem ciekawa, czy któraś z was z nich korzystała i jak wasze wrażenia? Polecacie?
chętnie przeczytałam faktycznie ciekawe
Awatar użytkownika
kaktusowa
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:17

Re: Kobiece dolegliwości

Post autor: kaktusowa »

Ja przez pół życia starałam się złagodzić bóle miesiączkowe i nic nie pomagało, a niedawno po diagnostyce w szpitalu medicover dowiedziałam się ze choruję na endometriozę i stąd takie dolegliwości. Na szczęście jestem już po zabiegu usuwania endometriozy, który miałam w asyście robota da vinci.
Pełka

Re: Kobiece dolegliwości

Post autor: Pełka »

dobieslawa92 pisze: ↑06 cze 2021, 17:21 Dziewczyny, jak radzicie sobie w typowo kobiecymi dolegliwościami jak problemy z metabolizmem czy hormonami?
Ja miałam nieco inny problem, przez jakiś czas wydawało mi się, że może chodzić o jakąś infekcję, ale okazało się, że dyskomfort (podrażnienia, świąd) spowodowany był suchością pochwy. Sprawdziły się u mnie globulki Vagisan.
Awatar użytkownika
symboliczna
Posty: 92
Rejestracja: 27 cze 2019, 17:37

Re: Kobiece dolegliwości

Post autor: symboliczna »

Miałam takie typowo kobiece dolegliwości i po usg okazało się że mam polip na macicy. Odtąd stosuję już tabletki anty, i sama ginekolog zaproponowała wkładkę po histeroskopii, powiedziała że zapobiegnie ona powstawaniu polipów i przerostowi endometrium ale ja wolę tabletki vines i to w zupełności wystarcza
Awatar użytkownika
nowelove
Posty: 107
Rejestracja: 12 gru 2019, 12:31

Re: Kobiece dolegliwości

Post autor: nowelove »

najwazniejsza jest moim zdaniem szybka wizyta u lekarza... wszystkie dolegliwosci da sie leczyc, tylko trzeba sie badac. Ja jakis czas temu dowiedzialam sie, ze mam wirusa hpv- moj ginekolog polecil mi, zebym sobie zaczela stosowac zel papilocare przez 6 miesiecy, po tym czasie mam wrocic na badania zeby sprawdzic, jak sytuacja wyglada
Sławomir

Re: Kobiece dolegliwości

Post autor: Sławomir »

Niestety, ale nie są to przyjemne sprawy. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście zawsze sięgały po jak najlepszą opiekę. Na stronie https://www.gyncentrum.pl/endometrioza znajdziecie zdecydowanie więcej rzetelnych informacji na temat leczenia kobiecych dolegliwości. Pomyślcie nad tym dobrze?
Sońka

Re: Kobiece dolegliwości

Post autor: Sońka »

Zgadzam się z moimi poprzednikami. Jeśli występują jakieś dolegliwości kobiece, czyli intymne, bóle podbrzusza i tym podobne, to koniecznie trzeba niezwłocznie umówić się do lekarza. Ja zawsze chodzę do pani dr Blicharczyk, która przyjmuje w Kołobrzegu na ul. Szpitalnej.
Awatar użytkownika
smutek
Posty: 298
Rejestracja: 15 wrz 2019, 18:14

Re: Kobiece dolegliwości

Post autor: smutek »

Jeżeli masz problemy z bolesnymi miesiączkami, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą. W gabinecie https://gabinetylucka.pl możesz liczyć na profesjonalną opiekę zdrowotną, więc zdecydowanie warto się do nich zgłosić w tej sprawie.
ODPOWIEDZ