Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 553
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:33

Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Post autor: Leokadia »

Jak powinno się leczyć atopowe zapalenie skóry?
Domyślam się, że nie ma za wiele możliwości wyleczenia, ale chociaż złagodzić chorobę?
Tutaj https://www.dermoklinika.pl/dermatologi ... enie-skory co nieco czytałam o różnych możliwościach.
Może ktoś z was doda też coś od siebie?
Chętnie poczytam.

urządzanie domu forum
Awatar użytkownika
Liwka
Posty: 89
Rejestracja: 03 lis 2019, 21:31

Re: Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Post autor: Liwka »

Ja dostałam ostatnio od dermatologa receptę na lek do wykonania na miejscu w aptece. Bez problemu zrealizowali mi taką receptę w aptece DOZ, nie miałam nawet pojęcia, że mają w aptece sieciowej zaplecze do wykonywania takich leków, wielki plus.
Awatar użytkownika
nosleep
Posty: 97
Rejestracja: 21 cze 2019, 10:52

Re: Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Post autor: nosleep »

podstawa to odpowiednia pielęgnacja skóry i to nie taka okazjonalna tylko codzienna. W łagodzeniu objazów azs bardzo pomaga atoperal. Ja go używam bo mam bardzo suchą skórę a atoperal działa nawilżająco i łagodzi poddrażnienia. Mozesz kupic sobie np emulskę do kapieli i balsam do smarowania wtedy działasz podwójnie na skórę
Awatar użytkownika
natasza85
Posty: 22
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:15

Re: Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Post autor: natasza85 »

Przeczytałam ostatnio artykuł o stosowaniu olejków cbd na choroby skóry, może warto zagłębić się w temat. Na tej stornie można je kupić i dowiedzieć się więcej olejekcbd10.pl o ich działaniu. Warto rozważyć każdą drogę terapii jeśli farmakologiczne środki zawodzą.

megapolis kraków
Awatar użytkownika
kean
Posty: 20
Rejestracja: 08 wrz 2020, 15:28

Re: Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Post autor: kean »

Koniecznie do lekarza i on coś przypisze :)
Ryśka

Re: Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Post autor: Ryśka »

Zgadzam się z powyższym:) Mi lekarka przepisała maść dla synka, którą wykonała na miejscu farmaceutka w DOZie. Świetnie się sprawdza, a cena bardzo przystępna.
ODPOWIEDZ