Czy jestem w ciąży?

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
Marlinka
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2019, 12:54

Czy jestem w ciąży?

Post autor: Marlinka »

Ech… mam pewien problem… Spóźnia mi się okres. No i nie jestem pewna czy nie jestem w ciąży… Jaki test najlepiej zrobić? Mogę go kupić w drogerii, czy lepiej w aptece?
Awatar użytkownika
Brallina
Posty: 15
Rejestracja: 10 kwie 2019, 12:27

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: Brallina »

Ja kupowałam test w aptece, chyba bym nie ufała takim z drogerii.
Awatar użytkownika
Marlinka
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2019, 12:54

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: Marlinka »

Chciałam zrobić dziś, a w niedzielę mam czynną tylko apteką na drugim końcu miasta… ☹
Awatar użytkownika
Brallina
Posty: 15
Rejestracja: 10 kwie 2019, 12:27

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: Brallina »

Wyczytałam ostatnio w książce „Uzdrawiająca moc sody” Nikołaja Danikowa, że można zrobić test ciążowy przy użyciu sody oczyszczonej. Odezwij się na priv to napiszę Ci dokładnie co i jak. Zawsze będziesz już miała jakąś informację, a w poniedziałek możesz dla pewności kupić test z apteki 😊
Awatar użytkownika
Marlinka
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2019, 12:54

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: Marlinka »

Ok, dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Arya
Posty: 109
Rejestracja: 15 maja 2019, 12:24

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: Arya »

A próbowałaś obliczyć dokładnie datę kolejnej miesiączki ? może to źle obliczyłaś i dlatego wydaje Ci się że okres się spóżnia. Akurat tutaj https://nastolatki.myob.pl/jak-obliczyc ... miesiaczki bardzo fajnie opisali to jak obliczyć kolejną miesiączkę. Może Ci to pomoze
Awatar użytkownika
waza
Posty: 510
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:28

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: waza »

Kiedy już będziesz pewna, że jesteś w ciąży, zacznij jak najszybciej dbać o swoje ciało, jeśli zależy Ci, aby zachować je w dobrej kondycji. Przyda Ci się na pewno jakiś dobry krem przeciw rozstępom, np. https://www.mustela.pl/content/Krem-przeciw-rozstepom. Niestety rozstępy to zmora kobiet w ciąży, więc warto się przed nimi skutecznie chronić ;)
Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 553
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:33

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: Leokadia »

W internecie nikt ci nie powie, czy jesteś w ciąży.
Musisz iść do ginekologa :)
Znajdź jakiegoś dobrego lekarza, który poprowadzi całą ciążę w razie czego.
Tutaj https://www.gyncentrum.pl/ widziałam fajny gabinet.
Na ich stronce też jest masa przydatnych informacji.
Awatar użytkownika
Zembala
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2019, 20:36

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: Zembala »

Najlepiej jak zrobisz test z krwi. A jak się okaże że nie jesteś to po prostu zabezpiecz się.Ja często miałam taki problem i stres.W końcu poszłam do swojego ginekologa i poprosiłam o antykoncepcję. Biore belarę już kilka dobrych lat.Pigułki te nie wywołują u mnie skutków ubocznych ,zmniejszyły mi moje dolegliwości związane z PMS.Urodziłam dzieci po odstawieniu.I teraz znów je zażywam.Mam spokój i bezpieczny sex co bardzo mi odpowiada.
Awatar użytkownika
linkowicz
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2019, 23:39

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: linkowicz »

Jak najbardziej zgadzam się z poprzednim użytkownikiem. Ma on tutaj zdecydowanie rację. Wyczerpał ten temat w zupełności.

mafijne cytaty
Bądź cierpliwy i żyj ze świadomością, że to, czego szukasz, na pewno przyjdzie, jeśli tylko tego bardzo pragniesz i jesteś na to przygotowany.
Awatar użytkownika
Zembala
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2019, 20:36

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: Zembala »

Ja to jestem z tych co długo mieć dzieci nie będa. Jakoś nie jestem na to gotowa.Biorę antykoncepcję ,pigułki belara bo czasem miałam podobnie ze nie wiedziałam czy jestem czy nie jestem .A póki co chciałam tego uniknąć ;-) Bo najgorsze co może być to sex w stresie , ale ty oczywiście zrób test, wtedy będziesz mieć pewność.
Awatar użytkownika
figaro
Posty: 363
Rejestracja: 28 paź 2019, 15:44

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: figaro »

Nie będziesz miała całkowitej pewności, jeśli nie skorzystasz z pomocy ginekologa. Radzę zastanowić się nad tym! Gdy trapiły mnie wszelkie tego typu wątpliwości to korzystałam z usług sprawdzonego specjalisty w Krakowskim Sofimed https://sofimed.pl/ . Tam mogłam liczyć na wsparcie prawdziwych fachowców.
Awatar użytkownika
paula.ela
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2019, 12:49

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: paula.ela »

Też radzę iść do gina, przynajmniej będziesz miała pewność, bo testy nie zawsze się sprawdzają. Ja chodzę do mojej lekarki w Białymstoku, Anna Kluz-Kowal https://gabinetginekologicznybialystok.pl/. Bardzo kompetentna osoba, złego słowa nie mogę o niej powiedzieć, no i poprowadziła mi ciążę świetnie, a mam porównanie, bo w poprzedniej chodziłam do innego gina, normalnie teraz to niebo a ziemia.
Awatar użytkownika
bella91
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2020, 20:56

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: bella91 »

Nikt na forum ci nie powie czy jesteś w ciąży czy nie... Zrób test, idź do ginekologa... Poza tym jeśli nie chcesz mieć dzieci zainwestuj w tabletki antykoncepcyjne, albo chociaż w prezerwatywy! Na swiat-doznan.pl znajdziesz bardzo duży wybór prezerwatyw!
Awatar użytkownika
mado
Posty: 149
Rejestracja: 28 cze 2019, 1:07

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: mado »

Pamiętam jak się cieszyłam kiedy na teście zobaczyłam dwie kreski :)
Awatar użytkownika
asanka
Posty: 41
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:53

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: asanka »

To tak jak ja :) Ale nie ukrywam, że obaw też miałam trochę w trakcie ciąży. Przede wszystkim związanych ze maluszkiem, żeby prawidłowo się rozwijał, był zdrowy. To w końcu najważniejsze. Stąd decyzja o pozyskaniu krwi pępowinowej, tak na przyszłość gdyby odpukać coś się złego działo, choroba jakaś. Umowę mam z Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych podpisaną, dzięki ich ofercie nawet niezłą sumę udało się zaoszczędzić.
Awatar użytkownika
vorn
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2020, 11:02
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy jestem w ciąży?

Post autor: vorn »

Wybierz się do ginekologa i z nim porozmawiaj na ten temat.
ODPOWIEDZ