brzydki nalot na języku

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
nowelove
Posty: 107
Rejestracja: 12 gru 2019, 12:31

brzydki nalot na języku

Post autor: nowelove »

ostatnio zauważyłam u siebie nalot na jężyku, biały, zastanawiam się czym to może być spowodowane...
Awatar użytkownika
kokoszka
Posty: 185
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:54

Re: brzydki nalot na języku

Post autor: kokoszka »

Może spróbuj sobie poczytać na https://pelafenlek.pl/bialy-nalot-na-je ... -leczenie/ tam naprawdę fajnie wszystko wyjaśniają. To może być spowodowane paleniem papierosów , albo jakąś chorobą.
Awatar użytkownika
dana
Posty: 12
Rejestracja: 03 sie 2020, 13:15

Re: brzydki nalot na języku

Post autor: dana »

Przyczyny jak ze wszystkim mogą być różne i od ich ustalenia najlepiej zacząć. Wtedy skuteczne leczenie będzie można wdrożyć. Częstym problemem mogą też być afty w jamie ustnej . Bywa, że jest to uciążliwa i bolesna dolegliwość, dlatego dobrze wiedzieć jak sobie radzić z takim problemem.
Awatar użytkownika
vorn
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2020, 11:02
Lokalizacja: Częstochowa

Re: brzydki nalot na języku

Post autor: vorn »

Jest sporo możliwych przyczyn takiego nalotu. Może to nic groźnego.
Awatar użytkownika
Sonka
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2020, 11:21

Re: brzydki nalot na języku

Post autor: Sonka »

Pamiętam, że u mojego faceta nalot na języku pojawiał się gdy jadł za dużo mlecznych rzeczy a także po paleniu papierosów. Ja natomiast od kiedy jestem w ciąży borykam się z aftami. Czy możecie mi poradzić coś na tą dolegliwość?? Czytałam, że afty w ciąży są dość powszechne ale bardzo uciążliwe :( Nie potrafię jeść i strasznie mnie to boli ;/ Myślicie, że tak będzie przez cały okres trwania ciąży??
ODPOWIEDZ