Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
Liwka
Posty: 89
Rejestracja: 03 lis 2019, 21:31

Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: Liwka »

Wiem, że w przypadku problemów z zakrzepicą należy szczególnie uważać z doborem antykoncepcji, ale słyszałam, że są takie tabletki, które mogą być bezpieczne przy takich dolegliwościach. Stosuje może któraś z Was takie jak Orlifique?
Awatar użytkownika
naya
Posty: 30
Rejestracja: 05 gru 2019, 20:45

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: naya »

U mnie niestety antykoncepcja hormonalna odpada właśnie ze względu na duża ilość płytek krwi i ryzyko zakrzepicy :(
Awatar użytkownika
elzunia
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze 2019, 16:40

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: elzunia »

kochane, wszystko zależy podłoża genetycznego u Was, ze mną ginekolog zrobił wywiad i przepisał mi antykoncepcję vines własnie. one mają mało hormonów, a więc i ryzyko skutków ubocznych jest bardzo niskie. nie panikujmy, wszystko jest dla ludzi, regularne badania i już :)
Awatar użytkownika
masa
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2019, 16:38

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: masa »

tego boję się najbardziej
Awatar użytkownika
czikorita
Posty: 230
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:48

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: czikorita »

Może w takim razie najrozsądniej byłoby podpytać ginekologa o taki rodzaj antykoncepcji, który by do tego nie dopuścił? Zawsze, gdy potrzebuję porad w tej sprawie to zgłaszam się do http://www.ginekolog-usg.tychy.pl/ . Wskazówki udzielone przez tego ginekologa w Tychach bardzo się sprawdzają!
Awatar użytkownika
kamilek
Posty: 57
Rejestracja: 22 wrz 2019, 17:54

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: kamilek »

Lekarz ginekolog powinien zawsze zrobic wywiad czy ktoś w rodzinie miał tendencję do zakrzepów i już
Ostatnio zmieniony 02 sty 2020, 11:13 przez kamilek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lorna
Posty: 121
Rejestracja: 02 lis 2019, 20:48

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: lorna »

dlatego wazny jest wywiad lekarski i robienie badań krwi
Awatar użytkownika
waza
Posty: 510
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:28

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: waza »

A czy któraś z Was w ramach antykoncepcji stosowała plastry, na przykład takie, jak te na stronie https://www.e-umed.pl/produkt/evra-plastry? I jak wrażenia? Czy miałyście po nich jakiekolwiek skutki uboczne? Czy takie plastry są bezpieczną, a jednocześnie skuteczną metodą antykoncepcyjną?
Awatar użytkownika
kamilek
Posty: 57
Rejestracja: 22 wrz 2019, 17:54

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: kamilek »

dobrze dobrana antykoncepcja przynosi szereg pozytywnych skutków http://antykoncepcjanamiare.pl/czy-tabl ... ia-kobiet/ naprawdę, nie ma co się bać jej stosowania.
Awatar użytkownika
figaro
Posty: 363
Rejestracja: 28 paź 2019, 15:44

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: figaro »

Rozsądne z Twojej strony byłoby zasięgnięcie rady u ginekologa. Nie ma co ryzykować. W kwestiach ginekologicznych, jak i związanych z antykoncepcją wolę opierać się na usługach specjalistów - czyli http://www.ginekolog-usg.tychy.pl/ . Tamtejsze porady nigdy mnie nie zawiodły.
Awatar użytkownika
wiki
Posty: 128
Rejestracja: 04 lip 2019, 23:04

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: wiki »

Jeśli nie chcesz przyjmować tabletek antykoncepcyjnych to zainwestuj w plastry albo prezerwatywy. Prezerwatywy, żele plemnikobójcze itd możesz kupić w aptece lub sex shopie - swiat-doznan.pl. NIe każda kobieta może brać tabletki anty. Ja nie biorę ich od 5 lat i czuję się o wiele lepiej.
https://fashionpolska.pl/oferty/kozuszek-damski
Awatar użytkownika
braver
Posty: 110
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:25

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: braver »

Oczywiście lekarz bada w kierunku zakrzepicy przed przepisaniem antykoncepcji doustnej. Jeśli nie występuje to spokojnie można ją brać, ale (!) nie wolno palić papierosów. To bardzo ważne! Ja biorę tabletki belara i rzecz jasna nie palę, nawet w towarzystwie palących nie przebywam
Awatar użytkownika
tripka
Posty: 54
Rejestracja: 01 mar 2020, 23:55

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: tripka »

mnie bardzo dobrze antykoncepcję po ciąży dobrała dr Judycka w Szpitalu mazovia. Bardzo dobra i kompetentna lekarka, dzięki której naprawdę się wyleczyłam dość szybko z bolesnych miesiączek i innych problemów.
Awatar użytkownika
olo1
Posty: 158
Rejestracja: 28 maja 2019, 23:47

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: olo1 »

dokładnie
Awatar użytkownika
igunia
Posty: 100
Rejestracja: 24 lip 2019, 9:35

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: igunia »

Jeśli tabletki będą odpowiednio dobrane to nie będziemy mieć żadnych skutków ubocznych. Ja dlatego od razu się zdecydowałam na vines, jak ginekolog powiedział mi o niskiej zawartości hormonów w nich.
Awatar użytkownika
igunia
Posty: 100
Rejestracja: 24 lip 2019, 9:35

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: igunia »

Jeśli póki co nie masz jak udać się do ginekologa to wydaje mi się, że dobrze będzie jak zerkniesz na https://antykoncepcjanamiare.pl/antykon ... -na-miare/ i tutaj poczytasz o swoim problemie. Mają bardzo dużo różnych informacji co jest związane z antykoncepcją.
Oluś

Re: Antykoncepcja a ryzyko zakrzepicy

Post autor: Oluś »

Liwka pisze: ↑30 lis 2019, 21:36 Wiem, że w przypadku problemów z zakrzepicą należy szczególnie uważać z doborem antykoncepcji, ale słyszałam, że są takie tabletki, które mogą być bezpieczne przy takich dolegliwościach. Stosuje może któraś z Was takie jak Orlifique?
Warto temat przegadać z dobrym ginekologiem, ze swojej strony mogę polecić klinikę Stonava, tam mają bardzo dobrych specjalistów z dużą wiedzą.
ODPOWIEDZ