Uzaleznienie od alkoholu

Nie masz pomysłu, gdzie przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
hanusia
Posty: 48
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:25

Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: hanusia »

Alkoholizm jako choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz większy odsetek Polaków jest stosunkowo łatwe do rozpoznania i doboru leczenia. Największym wyzwaniem dla chorego jest jednak uświadomienie sobie zaistnienia problemu i podjęcia walki z nałogiem. Dlatego też, jeśli decydujemy się na leczenie to warto zapisać się na terapię do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo
Awatar użytkownika
Sonik
Posty: 28
Rejestracja: 20 lip 2019, 10:06

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Sonik »

Moja pani psycholog do której chodzę też zaleciła mi terapię w ośrodku bo sama nie mogę sobie poradzić z piciem. Córka uparcie prosiła mnie żebym w końcu coś ze sobą zrobiła i tylko dzięki niej zgodziłam się na leczenie. Ale zdecydowałam się na Ośrodek terapii Wiosenna koło Krakowa. Leczenie zaczynam za tydzień także trzymajcie kciuki żebym wytrwała w postanowieniu i w trzeźwości
Awatar użytkownika
Kasaho
Posty: 80
Rejestracja: 28 cze 2019, 11:38

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Kasaho »

No to moze warto pomyslec wlasnie nad terapia? moj brat byl w osrodku https://tratwa.pl/ w Wisle, naprawde swietnie sobie poradzili tam zeby mu pomoc. niesamowici terapeuci, do tego naprawde kreatywne zajecia
Awatar użytkownika
TodEk
Posty: 45
Rejestracja: 24 wrz 2019, 22:38

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: TodEk »

W takim przypadku warto postawić na odpowiednią poradnię, która będzie w stanie rzetelnie pomóc Wam w zwalczeniu tych wszystkich problemów. Ja również mam za sobą cięższy okres i zdecydowanie mogę polecić Poradnię Salomon http://www.poradniasalomon.pl/ z Łodzi w której znalazłem odpowiednich specjalistów z dużą empatię, dzięki którym udało mi się wyjść z nałogu i wrócić do normalnego życia :)
Awatar użytkownika
Lejla83
Posty: 146
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:39

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Lejla83 »

W mojej ocenie samodzielne wyjście z uzależnienia jest praktycznie niemożliwe. Tu potrzebna jest profesjonalna pomoc i wparcie doświadczonych terapeutów. Czasami także lekarzy. Dlatego w przypadku problemów z alkoholem najlepszą opcją jest ośrodek. W naszym kraju jest sporo takich miejsc. Ja mogę zaproponować ten https://klinikakuznia.pl/kontakt/ .
Awatar użytkownika
figaro
Posty: 363
Rejestracja: 28 paź 2019, 15:44

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: figaro »

Uzależnienie od alkoholu można pokonać, o czym sam miałem przyjemność się przekonać . Nie obyło się bez wsparcia zaoferowanego przez Ośrodek Leczenia Uzależnień Virtus https://virtus.bialystok.pl/ . Detoks i terapie przeprowadzili właśnie oni,
Awatar użytkownika
Lawanna
Posty: 105
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:50

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Lawanna »

Daj znać, czy leczenie było skuteczne. Mam nadzieję, że tak się właśnie stało.
Ciekawe, jak to jest odczuwać emocje tak intensywnie i pomimo to przeżyć.
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 41
Rejestracja: 21 paź 2019, 14:07

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Matylda »

W przypadku jakiegokolwiek uzależnienia najważniejsze jest wsparcie i najlepiej pomoc psychoterapeutów. Akurat tak się składa, że mój krewny popadł w nałóg i staram się uzyskać informacje, gdzie mógłby się leczyć. Najbardziej dogodne według mnie warunki panują w Ośrodku terapii Forest. Muszę z nim porozmawiać i tylko łudzę się, że zgodzi się na pobyt w tej placówce.
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 148
Rejestracja: 16 lut 2020, 12:54

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Lusia »

Nie wyleczysz alkoholika jeśli sam tego nie będzie chciał. Warto jednak rozmawiać, próbować przekonywać do terapii. Jest taka prywatna klinika pod Warszawą o nazwie Medox http://medox.org.pl/ w którym atmosfera jest bardzo przyjazna i nie odrzuca osobę uzależnioną. Na pewno pomogą jak wielu innym juz

butle gazowe kolory
Awatar użytkownika
sakura
Posty: 39
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:46

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: sakura »

Mam ogromną nadzieję, że ten Ośrodek Nefo pomoże mojej mamie. Właśnie ją tam pakujemy i ma od poniedziałku zacząć odwyk. Wiem, że jeszcze jest weekend i że może zmienić zdanie, ale na trzeźwo, w obecności notariusza podpisała dokumenty, nie ma odwrotu. Może w końcu będziemy wiedzieli, co to prawdziwa rodzina i ciepły dom. Jeśli się wyleczy.
Awatar użytkownika
meggy1234
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2020, 10:32

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: meggy1234 »

sakura pisze: ↑06 mar 2020, 11:30 Mam ogromną nadzieję, że ten Ośrodek Nefo pomoże mojej mamie. Właśnie ją tam pakujemy i ma od poniedziałku zacząć odwyk. Wiem, że jeszcze jest weekend i że może zmienić zdanie, ale na trzeźwo, w obecności notariusza podpisała dokumenty, nie ma odwrotu. Może w końcu będziemy wiedzieli, co to prawdziwa rodzina i ciepły dom. Jeśli się wyleczy.
My też wybraliśmy Ośrodek Nefo dla mojego teścia. Był w ośrodku na początku roku i wszyscy jesteśmy zadowoleni! Zmienił się całkowicie, my odzyskaliśmy tatę, a moje dzieci kochającego dziadka! Pracują tam bardzo doświadczeni terapeuci. To był doskonały wybór
Awatar użytkownika
Violka
Posty: 28
Rejestracja: 29 sty 2020, 8:31

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Violka »

Padło już tu wiele propozycji ośrodków i specjalistów. Ja do tematu alkoholizmu podejdę z innej strony. Czytałam, że esperal jest skuteczny, bo chory nie może pić, bo może się to zakończyć śmiercią w najgorszym przypadku. Poza tym wszywka jest niewidoczna, więc jest to skuteczny sposób i całkiem dyskretny. Koniecznie poczytajcie sobie o tym czym jest wszywka alkoholowa.
Awatar użytkownika
rovutek
Posty: 21
Rejestracja: 01 cze 2020, 10:30

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: rovutek »

Z alkoholem problemu nie mam bo piję raczej okazyjne jednak często ze sklepu https://tytonpapierosowy.pl/ zamawiam kolejne paczki tytoniu. Palę dużo papierosów i choć ceny w tym sklepie za tytoń są dobre i bardzo się opłaca to ja i tak nie potrafie rzucic. Tabletki nie pomogly, coz... chyba bede palic juz do konca zycia.
Awatar użytkownika
Spitfire
Posty: 14
Rejestracja: 16 cze 2020, 10:27

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Spitfire »

W przypadku takich uzależnień naprawdę warto jest poprosić o pomoc kogoś, kto na rzeczy naprawdę bardzo dobrze się zna. Najlepsze są jakieś prywatne ośrodki takie jak Oaza SOS (http://oaza.sos.pl/) znajdujący się w okolicach Krakowa. Z alkoholu tak naprawdę nie da się wyjść bez czyjegoś wsparcia, różnych spotkań i odpowiednich działań.
Awatar użytkownika
pani
Posty: 48
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:14

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: pani »

Dobre wyniki, jeśli chodzi o leczenie alkoholu, z tego co wiem, to osiąga terapia zaproponowana w ośrodku leczenia uzależnień Forest . Tutaj przede wszystkim otwarcie mówicie o swoich problemach, ale także i sprawdzacie, jak dużo możecie osiągnąć, także korzystając z życia. W końcu są tam różne rozrywki dla chorych i ich gości.
lubę

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: lubę »

Osoba uzależniona od alkoholu przez twoje uzależnienie i związane z nim zachowania dezorganizuje życie pozostałym członkom rodziny jak wiadomo jest nieprzewidywalne Nie daje poczucia bezpieczeństwa i spokoju dlatego też warto porozmawiać z tą osobą i pokierować go na leczenie w ośrodku Terapii Uzależnień Nefo
juśek

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: juśek »

jeżeli chodzi o uzależnienie alkoholowe to z pewnością trzeba podjąć leczenie choroby w doświadczonej przychodni: https://nasz-gabinet.pl/
Człowiek po

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Człowiek po »

Z uzależnieniem od alkoholu walczę od 5 lat. Wiem jak to jest, gdy człowiek naprawde si e stoczy. Na szczęście trafiłem na terapię do ośrodka od uzależnień Forest i czuję, że tym razem może się wreszcie udać. Mam tylko nadzieję, że moi bliscy wybaczą mi błędy z przeszłości i znowu będziemy rodziną.
kaśka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: kaśka »

Najlepiej do ośrodka na odwyk alkoholowy https://medox.org.pl/leczenie-odwykowe/ się zapisać. Sama chodziłam właśnie tam jak nie umiałam się wyleczyć z alkoholu i nie narzekam, najlepsze i najbardziej konkretne mają te metody leczenia, do nałogu nie wróciłam
Awatar użytkownika
Sonka
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2020, 11:21

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Sonka »

Mój brat w czasach studenckich mega przesadzał z alkoholem do tego stopnia że się zatruł. Niestety konieczne było odtruwanie i detoks, na szczęście trafił do ośrodka Forest gdzie specjaliści się nim zajęli.
Awatar użytkownika
seven_sins
Posty: 84
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:18

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: seven_sins »

Sonka pisze: ↑24 sty 2021, 21:23 Mój brat w czasach studenckich mega przesadzał z alkoholem do tego stopnia że się zatruł. Niestety konieczne było odtruwanie i detoks
Także odtrucie alkoholowe Ruda Śląska oferuje i to naprawdę ciekawa usługa. Kierowana nie tylko do osób uzależnionych, ale też tych które przesadzają z alkoholem i odczuwają negatywne skutki spożycia następnego dnia
Bartosz45

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Bartosz45 »

Osoby, które miały kiedyś do czynienia z uzależnionym, na pewno mogą potwierdzić to jak trudne bywa czasem przekonanie takiej osoby do leczenia. Mnie samej brakowało już siły aby uświadomić bliską mi osobę, że straciła kontrolę nad piciem i potrzebuje fachowej pomocy. Na szczęście ostatecznie udało mi się przekonać ją na wszycie Esperalu w Grudziądzu. Leczenie okazało się skuteczne i dziś nie ma już mowy o sięgnięciu po kieliszek. Polecam poczytać o tej metodzie leczenia jeśli też jesteście w takiej sytuacji
Michałek i Michalina

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Michałek i Michalina »

Powiem wam, że uzależnienie od alkoholu to bardzo poważny problem i w mojej rodzinie niestety ale taki problem wystąpił. Moja mama zaczęła pić kiedy zmarł na białaczkę mój brat. W tym wszystkim w ogóle nie zauważała mnie...ja też cierpiałam i potrzebowałam wsparcia. Nasz tata odszedł od nas jak byliśmy mali.... i zainteresował się mną dopiero po śmierci Michałka. Widział tez w jakim stanie jest mama... i wykazał się pełnym zrozumieniem dla niej i w tamtym okresie bardzo nam pomógł. Załatwił nawet ośrodek gdzie mama mogła podjąć leczenie https://terapiawenus.pl/alkoholizm/ . Byłam kilka razy u mamy i ośrodek wyglądał jak dom a nie jak jakiś zakład zamknięty. Na pewno takie warunki pomagają tym ludziom. Mama ma fachowa pomoc i dochodzi do siebie pod względem psychicznym i fizycznym.
morella

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: morella »

Myślę, że ówcześnie to najlepszą metodą walki z alkoholem jest wszywka alkoholowa poznań. Naprawdę patrząc na to, jakie daje możliwość? W jaki sposób działa – myślę, że naprawdę ma ona sens? Dzięki niej szybko można wyjść z nałogu.
marik

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: marik »

Otrzymanie wsparcia w przypadku uzależnienia jest kluczowe i warto poszukać pomocy profesjonalistów. Może warto rozważyć skorzystanie z programu jakim jest detoks alkoholowy Szczecin. U ich doświadczonego zespołu można znaleźć pomoc przy procesach odwykowych oraz uzyskać wsparcie, które pozwoli na powrot do normalności.
hostazia

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: hostazia »

W przypadku uzależnienia, a w szczególności alkoholizmu, ważne jest, aby szukać pomocy specjalistów, którzy mogą poprowadzić Cię w kierunku trzeźwości i powrotu do zdrowia. Ważne jest, aby pamiętać, że specjalistyczne leczenie uzależnień prywatnie warszawa jest niezbędne do osiągnięcia trwałych rezultatów. Niezależnie od tego, czy jest to renomowany ośrodek leczenia, czy praca z osobą, która posiada odpowiednią wiedzę i kompetencje, wyjście z uzależnienia wymaga kompleksowego wsparcia.
ODPOWIEDZ