Uzależnienie od hazardu

Nie masz pomysłu, gdzie przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Arleta
Posty: 54
Rejestracja: 21 maja 2019, 14:35

Uzależnienie od hazardu

Post autor: Arleta »

Czy ktoś z Was może ma u siebie w rodzinie osobę uzależnioną od hazardu? Jak w ogóle można skutecznie jej pomóc? Wiadomo, że istnieją specjalne placówki, które są od takich problemów. Nie wystarczy jednak uzyskać informacje i skontaktować się na przykład z Ośrodkiem Wiosenna. Istotne jest, aby skłonić uzależnionego do uświadomienia sobie, że po prostu musi się poddać terapii.
Awatar użytkownika
hanusia
Posty: 48
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:25

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: hanusia »

Jak macie problemy z uzależnieniem to ja bym postawiła na leczenie w Ośrodku terapii Forest . W rankingu są najlepszym ośrodkiem w Polsce a opinie pacjentów i ich rodzin pokazują, że pomogli już wielu ludziom. Uzależnienie to problem całej rodzinie więc trzeba czasami rozważyć rodzinną terapie ale czytałam, że tam też się tym zajmują
Awatar użytkownika
BeataBeaaa89
Posty: 80
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:29

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: BeataBeaaa89 »

Też jestem zdania, że ośrodek to jest jedyna skuteczna metoda w walce z takim uzależnieniem. Jeżeli ktoś z was szuka dobrego ośrodka to polecam ten www.drogadodomu.info we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
Sonka
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2020, 11:21

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Sonka »

Uzależnienie od hazardu to poważna sprawa bo może zrujnować nie tylko samego uzależnionego ale i jego rodzinę bo długi są dziedziczne. W takim przypadku warto udać się na terapię do specjalistów. Są różne miejsca jak np. Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit . Zapewnia on świetne warunki pensjonariuszom i oferuje szeroki zakres terapii oraz leczenia.
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 41
Rejestracja: 21 paź 2019, 14:07

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Matylda »

Oczywiście jest wiele różnych placówek, w których odbywa się specjalne leczenie takich osób. Jedną z nich jest na przykład Ośrodek Terapii Mental Relax. Myślę, że warto skorzystać z oferty ich pobytu ponieważ mają dużą skuteczność jeśli chodzi o zdrowienie pacjentów.
Róża

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Róża »

Mam wujka, który wiele razy wygrywał i tak mu zasmakowało granie za pieniądze, ze teraz to już nie potrafi się sam opamiętać. Z całą rodziną próbujemy go wspierać i namówić na leczenie w prywatnym ośrodku uzależnień Nefo. Nie chcemy aby stracił zdrowie i przepuścił cały swój majątek.
kórtka

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: kórtka »

Każdy typ uzależnienia jest do pokonania. Jednak w tym wypadku warto odezwać się do specjalistów z których to pomocą pokonamy ten kłopot. W moim przypadku wsparcia udzielili https://www.uzaleznienia-plock.pl/oferta . Właściwy program w kompozycji ze spotkaniami pozwolił mi wykaraskać się z tych niebezpiecznych tarapatów.
ODPOWIEDZ