Problemy jelitowe, jak zaradzić?

Dobre rady na każdy temat. Rozmawiamy o swoich wątpliwościach, kłopotach i szukamy rozwiązań.
zyśka

Problemy jelitowe, jak zaradzić?

Post autor: zyśka »

Co można z tym zrobić poza zdrową dietą? Próbuje sie zdrowo odżywiać, jem te wszystkie zalecane produkty a i tak niewiele działa. Poza tym nie muszę mówić jaka reakcja jest po śliwkach czy morelach suszonych. Ból niesamowity i nagła sytuacja, dramat jeśli zdarzy się poza domem
Awatar użytkownika
kaktusowa
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:17

Re: Problemy jelitowe, jak zaradzić?

Post autor: kaktusowa »

.... ... Nie wiem, najlepiej spytać w sumie o to jakiegoś lekarza albo farmaceuty. Ja miałam kiedyś przez jakiś czas taki problem, podczas niefortunnej diety odchudzającej ale wtedy pomogła mi po prostu xenna , to taki środek z apteki na zaparcia :) :) :)
Awatar użytkownika
symboliczna
Posty: 92
Rejestracja: 27 cze 2019, 17:37

Re: Problemy jelitowe, jak zaradzić?

Post autor: symboliczna »

A może przyda Ci się ProctoLact-M, bo to probiotyk przeznaczony jest do stosowania jako profilaktyka i wspomaganie leczenia stanów zapalnych i zakażeń odbytu i odbytnicy. Mi go lekarz zalecił ze względu na hemoroidy ale wcześniej też miałam ogromne zaparcia które te hemoroidy spowodowały
Awatar użytkownika
papier
Posty: 94
Rejestracja: 06 paź 2019, 0:31

Re: Problemy jelitowe, jak zaradzić?

Post autor: papier »

Aż tak? Pewnie twoje bakterie jelitowe nie mają się za dobrze. U mnie tak było po leczeniu antybiotykiem, nie wziąłem probiotyku i szybko pojawiły się biegunki... okazało się, że bakteria c.difficile się u mnie zadomowiła, nieproszona wcale. Antybiotyki nie pomogły, dopiero poprawa po przeszczepieniu mikrobioty jelitowej, na https://human-biome.com/ można o takich zabiegach przeczytać.
AlaŻ

Re: Problemy jelitowe, jak zaradzić?

Post autor: AlaŻ »

A co stosujecie na zaparcia u dzieci ? bo ja mam taki problem z synkiem, który co jakiś czas ma zaparcia. Już nie wiedziałam co mam już robić .... i dobrze, że koleżanka farmaceutka doradziła mi czopki eva qu bambini. Byłam trochę sceptycznie do tego nastawiona bo bałam się aplikować czopki 3 letniemu dziecku... Jednak strach okazał się bezpodstawny i z aplikacją nie było problemu ( wszystko było dokładnie opisane w ulotce ). Synek mógł spokojnie wypróżnić się bez uczucia przeczyszczenia i bólu.
MagdalenaŻ

Re: Problemy jelitowe, jak zaradzić?

Post autor: MagdalenaŻ »

oooo znam i stosuję te czopki eva qu bambini i ostatnio stosowałam je na urlopie w czerwcu ....może jest to wynik emocji, może ph wody ale córka właśnie na wyjazdach ma zaparcia ... jest to bardzo uciążliwe dla niej i dla nas bo ona płacze i widać, że ją to boli. Córka ma 4 latka wiec trudno jest takiemu dziecku wytłumaczyć, że kupka jest twarda i nie może wyjść :( a dziecko woła o pomoc. Czopki super się u nas sprawdzają.
żabelka

Re: Problemy jelitowe, jak zaradzić?

Post autor: żabelka »

Jednym z lepszych sposobów na problemy jelitowe, jest branie probiotyków. U mnie najlepiej się Narum Fast sprawdza, ale każdy ma innego ulubieńca ;) No i warto też zdrowo się odżywiać, dbać o wspieranie flory jelitowej jedząc zdrowe produkty jak na przykład jakieś kiszonki.
maszka

Re: Problemy jelitowe, jak zaradzić?

Post autor: maszka »

zyśka pisze: ↑19 cze 2021, 20:15 Co można z tym zrobić poza zdrową dietą? Próbuje sie zdrowo odżywiać, jem te wszystkie zalecane produkty a i tak niewiele działa. Poza tym nie muszę mówić jaka reakcja jest po śliwkach czy morelach suszonych. Ból niesamowity i nagła sytuacja, dramat jeśli zdarzy się poza domem
Przede wszystkim trzeba pójść z takim problemem do lekarza. Później można też dodatkowo brać sobie probiotyk, moim zdaniem Narum Fast jest jednym z lepszych dostepnych na rynku. O probiotyku na pewno dobry lekarz również o tym wspomni na wizycie :)
Miśka

Re: Problemy jelitowe, jak zaradzić?

Post autor: Miśka »

Ktoś wyżej pisał o czopkach evaqu bambini. Ja znam ich wersje dla osób dorosłych.
Cierpiałam na okropne zaparcia i nie mogłam sobie z nimi poradzić. Nie znalazłam nic skutecznego co pomogłoby na stałe. Zaparcia w sumie zawsze wracały co jakiś czas.
Gdzieś w internecie wyczytałam o tych czopkach i kupiłam je jako przysłowiową ostatnią deskę ratunku. Okazały się bardzo skuteczne. Działają szybko, ale nie gwałtownie. Naturalne w więc bezpieczne. Dla mnie okazały się idealne
Marianna

Re: Problemy jelitowe, jak zaradzić?

Post autor: Marianna »

Lepiej oczywiście zapobiegać niż leczyć, no ale nie zawsze wychodzi. Mnie dopadły okropne zaparcia. Pomimo zdrowej diety i ruchu dokuczały mi okropnie. Stosowałam czopki musujące evaqu, które szybko pomogły mi pokonać problem i unormować wypróżnianie. Stosowałam kilka razy. Działają szybko bo w ciągu kilkunastu minut
ODPOWIEDZ