Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Najnowsze trendy, modne fasony, kolekcje projektantów, opinie o sklepach, dyskusje o branży modowej. Lubisz modę? Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
Tomasz96
Posty: 134
Rejestracja: 21 paź 2019, 10:07

Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: Tomasz96 »

Co sądzicie o tym, by wysłać dzieci do szkoły anglojęzycznej? Czuję, że to może być naprawdę dobrą opcją. Wystarczy zajrzeć do https://szkolaeuropejska.pl/ by samemu przekonać się, jakie daje to możliwości. Pomyślcie nad tym dobrze.
Awatar użytkownika
Mriolka
Posty: 70
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:18

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: Mriolka »

Fajnie jak dzieci uczą się od najmłodszych lat angielskiego, super pomysł. Mi udało się zaciekawić córkę angielskim co mnie bardzo cieszy. Bardzo tu też pomogły panie nauczycielki. Szkoła podstawowa Te Vizja Okopowa sprawdza się idealnie, a nie jest to taka typowa szkoła anglojęzyczna. Dzieci tu mają 8 godzin angielskiego na tydzień.
Awatar użytkownika
Mozartino
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2020, 10:11

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: Mozartino »

8 godzin angielskiego na tydzień to super. Ile kosztuje czesne w takiej prywatnej szkole?
Awatar użytkownika
maga90
Posty: 219
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:05

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: maga90 »

A ja raczej preferowałabym normalną polskojęzyczną szkołę podstawową, ale taką, która zapewnia dobrej jakości naukę języka angielskiego. W https://www.szkolapromyk.szczecin.pl/ np. znajdziecie świetnych nauczycieli języka. Chodzi do tej szkoły moja córka i mimo, że to nie stricte szkoła językowa, to zrobiła już ogromny postęp jeśli chodzi o angielski.
Awatar użytkownika
waza
Posty: 510
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:28

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: waza »

A skoro już mowa o nauce języka angielskiego, to czy ktoś z Was robił sobie może taki profesjonalny kurs językowy w szkole ProfiLingua? Widziałam ostatnio jej ofertę na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/angielski i wydała mi się ona całkiem atrakcyjna. A Wy co o niej sądzicie? Warto się tam Waszym zdaniem zapisać na angielski?
Awatar użytkownika
MartaDuży
Posty: 41
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:35

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: MartaDuży »

W sumie fajna opcja jak dziecko ma dużo angielskiego już od najmłodszych lat. Ja starałam się już w domu coś w tym kierunku podziałać. Co do samej szkoły to postawiłam na Te Vizje na Ochocie w Warszawie i sprawdza się ona świetnie. Angielskiego jest 8 godzin tygodniowo, też i dodatkowy język do wyboru.
Awatar użytkownika
sebul67
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:00

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: sebul67 »

Polecam szkołę polsko - angielską, do której wysłaliśmy córkę. Po pierwszym roku spędzonym w placówce publicznej nie mieliśmy wątpliwości, iż zmiana jest konieczna. Wybór padł na placówkę Tęczowe Abecadło www.teczoweabecadlo.pl , gdzie nasza córka znacznie poprawiła wyniki w nauce i poznała nowych kolegów, koleżanki!
Awatar użytkownika
maga90
Posty: 219
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:05

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: maga90 »

Właśnie zastanawiamy się z mężem czy od września (oby!!!) posłać córkę (7 lat) do prywatnej szkoły jezykowej. Macie jakieś dobre doświdczenia ze szkołami warszawskimi?
Awatar użytkownika
ZimowaDama
Posty: 79
Rejestracja: 29 paź 2019, 12:41

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: ZimowaDama »

Myślę, że dobrym wyborem będzie szkoła o profilu klasy dwujęzycznym. Takie klasy ma liceum na Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie. To bardzo dobry start językowy w dorosłość. Po takim liceum matura z angielskiego na poziomie rozszerzonym w ogóle nie będzie straszna.
Awatar użytkownika
placzmalyplacz
Posty: 61
Rejestracja: 14 wrz 2019, 21:51

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: placzmalyplacz »

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie to kolejna szkoła bardzo warta rozważenia, wprowadza się tam sporo elementów z nauka języka, co ważne używa się tam języka a nie uczy go na blachę. Warto też pochwalić grono pedagogiczne które współpracuje z rodzicami na każdym kroku.
Awatar użytkownika
seven_sins
Posty: 84
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:18

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: seven_sins »

Rzeczywiście ciekawa szkoła. Już widzę ceny tych podręczników ?? dlatego ja zamawiam wszystko internetowo na https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/wsip by nie musieć płacić potężnych pieniędzy na książki potrzebne tylko na semestr.
Awatar użytkownika
pani
Posty: 48
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:14

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: pani »

Ja to już się boję, bo dopiero co moje dziecko do przedszkola takie https://www.nowaera.pl/ksiazki książeczki kupowało, a tu od września idzie do pierwszej klasy. To jest coś i oboje z mężem się po prostu tym denerwujemy. Mamy nadzieję, że uda nam się jakoś to poprowadzić, mimo sytuacji epidemiologicznej.
Awatar użytkownika
Baronowa
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:22

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: Baronowa »

Jest takich całkiem sporo i mega mi się to podoba. Dzieci mogą w przyjemny sposób uczyć sie angielskiego i nie tylko w sumie:) Przynajmniej u mnie to się sprawdza, w przypadku moich dzieci. Bardzo się cieszę, że wybrałam prywatną szkołę Te Vizje z Warszawy. Zapoznajcie się może też z ich ofertą.
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 115
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:05

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: Arnie »

Są i takie i właśnie wspomniana Te Vizja może wam się spodobać jak szukacie szkoły ze sporą ilością angielskiego, a i też dodatkowymi językami obcymi. Ja jeszcze mam córke w przedszkolu, ale na pewno wybierzemy te Vizje jak przyjdzie na to czas. Kilka rodziców już mi ją polecało.

projektor 4k
Mańka80

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: Mańka80 »

Wydaje mi się, że to fajny pomysł, ale wiele zależy od dziecka. Mój syn chodzi do szkoły podstawowej https://atena.edu.pl/szkola-podstawowa w Sosnowcu i doskonale zna angielski. Mają tam małe klasy, fajnych nauczycieli oraz lekcje języka angielskiego kilka razy w tygodniu. Niedawno odwiedziliśmy naszą rodzinę w Anglii i wszyscy byli zachwyceni jak ładnie i poprawnie gramatycznie potrafi się wypowiedzieć na każdy temat. Niedługo także zacznie uczyć się języka niemieckiego.
Maśka

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: Maśka »

No i super sprawa. Już od najmłodszych lat dzieci mogą bardzo dobrze mówić po angielsku, a to z pewnością otworzy im drogę do dobrej pracy, w sumie nie tylko. Języki obce są bardzo ważne też i w wielu innych aspektach co nie. Szukacie takiej szkoły może? Mogłabym wam polecić jedną z Warszawy. Te Vizja sprawdza się tu bardzo dobrze, właśnie pod kątem angielskiego, którego jest tu aż 8 godzin tygodniowo. Można tak sporo się nauczyć na pewno, też i innych, dodatkowo języku.
Janka7

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: Janka7 »

Warto jest rozważyć także wybór ubezpieczenia szkolnego dla dziecka. Takie ubezpieczenie ma za zadanie chronić Twoje dziecko w nieoczekiwanych sytuacjach . Jest to bardzo korzystna opcja, gdyż zapewnia nam ono wsparcie finansowe, kiedy jest to najbardziej potrzebne. Wiele informacji w tym temacie możesz znaleźć tutaj ubezpieczenie szkolne
miętkaa

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: miętkaa »

Widzę, że mówicie tutaj o szkołach, a skoro tak to zobaczcie przy okazji tutaj http://przedszkolekleks.pl co piszą o poszczególnych edukacjach. Dowiecie się jak rozmawiać na niektóre rzeczy ze swoim dzieckiem? Jakie tematy poruszane są w szkole itd.
Gość

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: Gość »

Niezależnie do jakiej szkoły wasze dziecko poślecie to warto wykupić dobre ubezpieczenie szkolne. Te https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ macie takie że działa też w wakacje i poza szkołą. I niskie składki mają więc na pewno warto zobaczyć wycenę.
proooovdeed

Re: Anglojęzyczna szkoła podstawowa

Post autor: proooovdeed »

Pod wieloma względami mam mocno dylematy , a na pewno w sensie tego, w jakim kierunku ruszyć. I właśnie sprawdzam, jak można przejść trening kreatywności szkolenia z tego zakresu są na przykład w Human Skills. Może to będzie dla mnie? Chcę poszerzyć jednak horyzonty.
ODPOWIEDZ