Formy zatrudnienia w Niemczech - jakie?

Szukasz pomysłu na biznes? Potrzebujesz dobrej księgowej? Tutaj znajdziesz porady i niezbędne informacje. Sprawdź.
Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 553
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:33

Formy zatrudnienia w Niemczech - jakie?

Post autor: Leokadia »

Jakie najczęściej formy zatrudnienia w Niemczech obowiązują Polaków?
Ktoś z was ma może za sobą etap takich wyjazdów i podpowie coś więcej?
Tutaj https://helphoo.com/pl/blog/formy-zatru ... o-wiedziec widziałam coś takiego.
Chciałabym jednak dowiedzieć się też czegoś więcej od was.
Szczególnie, jeśli jest coś, co byście dodali do tego artykułu.
Awatar użytkownika
waza
Posty: 510
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:28

Re: Formy zatrudnienia w Niemczech - jakie?

Post autor: waza »

Jeśli szukacie pracy za granicą, na przykład w Niemczech, to polecam zajrzeć na stronę Agencji Pracy Tymczasowej Poland Workforce, a dokładniej na https://polandworkforce.com/praca-za-granica/. Jak widać poszukują tam ludzi do pracy na różnych stanowiskach, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn . A nuż okaże się, że któraś z tych ofert jest stworzona dla Was :)

bramy przesuwne śląskie
Gość

Re: Formy zatrudnienia w Niemczech - jakie?

Post autor: Gość »

W Niemczech ja jestem normalnie zatrudniony na umowę, odprowadzane są składki, podatki. A zwrotem i rozliczeniem zajmuje się dla mnie ta https://zwrot-podatkow.pl/zwrot-podatku-z-niemiec firma bo ja nie mam na to czasu za bardzo. I robią to profesjonalnie, sprawnie.
Awatar użytkownika
tripka
Posty: 54
Rejestracja: 01 mar 2020, 23:55

Re: Formy zatrudnienia w Niemczech - jakie?

Post autor: tripka »

Uważam, że pracy najrozsądniej jest szukać za pośrednictwem internetu. Tym bardziej, że portali ogłoszeniowych, na którym ogłaszają się potencjalni pracodawcy nie brakuje.Tutaj w tej agencji http://hollandcontracting.pl znajdziecie prace idealna za granica
niśka

Re: Formy zatrudnienia w Niemczech - jakie?

Post autor: niśka »

ja jestem opiekunka osób starszych i pracuje w Niemczech na umowę. Wyjeżdżam od kilku lat z agencją Dolce Vita. polecam bo są uczciwi i oferują bardzo korzystne warunki finansowe :)
Kołek

Re: Formy zatrudnienia w Niemczech - jakie?

Post autor: Kołek »

Wiesz co możesz zastanowić się nad wyborem agencji pracy jeżeli szukasz fajnych ofert i profesjonalnej obsługi to na pewno warto zwrócić uwagę na Hollandcontracting https://hollandcontracting.pl/ z którymi również mieliśmy okazję wyjeżdżać fajna organizacja, jasne warunki i pełne wsparcie przed wyjazdem jak i podczas pobytu.
Żabeńka

Re: Formy zatrudnienia w Niemczech - jakie?

Post autor: Żabeńka »

To jest tak jak w każdym kraju ,formy zatrudnienia mogą być różne. Najlepiej jak każdy sobie doczyta, mój brat pracuje w Niemczech i bardzo sobie chwali swjego pracodawcę, tu znalazł ofertę https://praca.dojczland.info/ Jest to sprawdzone miejsce i maja naprawdę ciekawe ,dobrze płatne oferty pracy.
Rafał

Re: Formy zatrudnienia w Niemczech - jakie?

Post autor: Rafał »

Niemiecki system podatkowy to dla mnie czarna magia i nie będę ukrywał, że zupełnie nie rozumiałem o co w nim chodzi. Potrzebowałem pomocy i wtedy znalazłem stronę https://www.tax-pol.pl/jak-wyglada-odzy ... -studenta/. Dzięki zawartym tam informacjom, rozliczyłem się z niemieckim urzędem bez jakichkolwiek komplikacji. Mogę polecić z czystym sumieniem.
Awatar użytkownika
papier
Posty: 79
Rejestracja: 06 paź 2019, 0:31

Re: Formy zatrudnienia w Niemczech - jakie?

Post autor: papier »

Moja znajoma pracuje normalnie na umowę o pracę, ma ubezpieczenie, całą zarobioną kwotę na umowie. Wyjechała już jakiś czas temu, pracuje jako opiekunka seniorów. Jeśli chcecie więcej wiedzieć o takiej pracy to na https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ odsyłam. Ona właśnie z pomocą tej agencji wyjechała, od początku zapewnili jej pomoc, nie tylko w znalezieniu pracy ale potem w wyjeździe, zaklimatyzowaniu się na miejscu. Cały czas mają dla mniej nowe zlecenia gdy wraca na jakiś czas do Polski i chce wyjechać znowu. Dbają o pracowników, ich komfort i bezpieczeństwo.
ODPOWIEDZ