Sprawdzona szkoła?

Zrób to sam! Wszystkie niezbędne informacje dla wielbicieli majsterkowania, rękodzieła, domowych projektów DIY, przerabiania mebli i szycia poduszek.
juluś3222

Sprawdzona szkoła?

Post autor: juluś3222 »

Czy Wasze dzieci chodzą już do szkoły? Jestem bardzo ciekawa, czy macie jakieś szkoły do polecenia, bo jeśli tak, to chętnie sprawdzę Wasze propozycje. Chętnie wybrałabym szkołę, która kładzie duży nacisk na naukę języka angielskiego. Co Wy na to? Co polecacie?
ewuśx

Re: Sprawdzona szkoła?

Post autor: ewuśx »

Od samego początku wiedzieliśmy, że wybór padnie na szkołę Te Vizja na Ochocie, ponieważ już wcześniej chodziła tam córka mojej siostry i siostra była zachwycona. Mieszkamy niedaleko siebie, więc i my na Wawer mamy blisko. Opłaty za szkołę nie naruszą mocno naszego domowego budżetu, więc lepiej postawić na szkołę, która ma odpowiedni poziom.
asxxuś

Re: Sprawdzona szkoła?

Post autor: asxxuś »

Również polecę Wam tą samą Te Vizję. Wiele rodziców posyła tam swoje dzieci z troski o ich odpowiednią edukacją i absolutnie nikt się nie byli. Oczywiście najważniejsza jest tutaj informacja o tym, że szkoła jest dwujęzyczna i prowadzi rozszerzony program nauczania, nie tylko jeśli chodzi o język obcy, ale też i w przypadku innych przedmiotów.
mczayś22

Re: Sprawdzona szkoła?

Post autor: mczayś22 »

Ja zdecydowanie zgodzę się z tym, że wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka to spory problem, jeśli szczególnie o dobrą edukację chce się zadbać. A wybór szkoły podstawowej jest teraz dużo cięższy, ponieważ to aż 8 lat, a wiadomo, że lepiej wybrać raz i porządnie niż później mieszać i zmieniać otoczenie dziecka.
poliś034

Re: Sprawdzona szkoła?

Post autor: poliś034 »

Jeszcze rok temu nasze dziecko chodziło do Te Vizji, ale niestety musieliśmy się przeprowadzić do innego miasta i bardzo żałujemy, ponieważ drugiej, tak samo dobrej szkoły nie udało się nam znaleźć i faktycznie poziom nauczania języka angielskiego był tam bardzo wysoki.
Awatar użytkownika
Luizka56
Posty: 49
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:56

Re: Sprawdzona szkoła?

Post autor: Luizka56 »

Jeśli chodzi o zerówkę to serdecznie polecam Tequestę. Moja mała rozwija się rewelacyjnie uczy się pisać, czytać i mówić w różnych językach. Grupę żyrafek prowadzi p. Grażyna i Mr. Olly - doświadczone, kompetentne z super podejściem do dzieci. Z tego, co się orientuję to obecnie trwa nabór do zerówki dla dzieci z 2014 roku.
kinguś

Re: Sprawdzona szkoła?

Post autor: kinguś »

Moje dziecko chodzi do szkoły podstawowej z wysokim poziomem i dlatego dbam o jego edukację i zamawiam materiały pomocnicze do domu takie jak "Matematyka korepetycje klasa 7" z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html . W tej serii, zastosowano wszystkie zadania które przedstawiono z rozwiązaniami krok po kroku i szczegółowymi objaśnieniami, dzięki czemu matematyka staje się prosta i zrozumiała.
katka_żak

Re: Sprawdzona szkoła?

Post autor: katka_żak »

A kojarzycie https://www.szkolapromyk.szczecin.pl/ ? Według mnei to najlepsza prywatna szkoła w Szczecinie. Jeszcze nie widziałam placówki, która do nauczania podchodziłaby tak kompleksowo! Mają tak dużo dodatkowych zajęc, że dzieci naprawdę mogą wybrać co tylko im się podoba i co je interesuje. Dodatkowo, co ciekawe - ich rozszerzona podstawa programowa w zakresie języków obcych przygotowuje uczniów do egzaminów YLE.
kękolina

Re: Sprawdzona szkoła?

Post autor: kękolina »

Akurat mam porównanie, nie z pierwszej ręki, no ale ktoś z rodziny też ma dziecko, rówieśnika mojego syna i widzę różnice w szkołach. Prywatna to jednak prywatna i tu o dzieci się bardzo dba, szczególnie jak są mniej liczne klasy, tak nauczyciel może bardziej skupić się na każdym uczniu. W moich oczach Te Vizja z Warszawy to idealna szkoła.
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 115
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:05

Re: Sprawdzona szkoła?

Post autor: Arnie »

Tylko te sprawdzone, choć i tak najwięcej i tak zależy w moich oczach od nauczyciela. Nie wiem jak z publicznymi teraz, nie chce też generalizować oczywiście, ale w szkole mojego syna (Te Vizji) nauczyciele starają się i to bardzo. Widać też po prostu, że mają kompetencje i pomysł na zajęcia, a nie czytają wszystko z książki...
Maksymilioaneć

Re: Sprawdzona szkoła?

Post autor: Maksymilioaneć »

Ja ze swojej strony mogę polecić ale bardzo dobre przedszkole w Sosnowcu i jest to przedszkole Elfik. Do tego przedszkola chodziła moja córka i byliśmy z mężem bardzo zadowoleni. Polecam zapoznać się ze stroną internetową https://www.elfik.pl/# przedszkola gdzie wszystko jest opisane od a do z.
kińa

Re: Sprawdzona szkoła?

Post autor: kińa »

Jak dobre przedszkole językowe dla dzieci to tylko Tequesta na Białołęce. Mój synek chodzi do grupy 4-latków i jest zachwycony tą placówką. Pani Dyrektor z ciepłym i indywidualnym podejściem do dzieci, cudowne nauczycielki, Pani Kasia uwielbiana przez dzieci. Czasami nie chce mu się wracać do domu :)
ODPOWIEDZ