Farba do ogrodzenia

Remontujesz, budujesz, a może projektujesz? Wszystko o urządzaniu wnętrz i procesie budowy domu. Wszystkie porady, informacje i opinie mile widziane!
Damaś

Farba do ogrodzenia

Post autor: Damaś »

Farba poliwinylowa do ogrodzenia, polecicie jakąś? Dobrze by było gdyby to była sprawdzona farba, a nie pierwsza lepsza o jakiej gdzieś słyszeliście. Macie taką w pamięci? Pomożecie?
Miśa

Re: Farba do ogrodzenia

Post autor: Miśa »

Do impregnowania drewnianego ogrodzenia polecam Vidaron. Sama używałam go w maju gdy odnawiałam przydomowe ogrodzenie. Było już nieźle zniszczone, ale też mamy je wiele lat. Impregnat super - dostępny w różnych kolorach, super zabezpiecza i chroni drewno. Solidna firma
Awatar użytkownika
Bernard
Posty: 66
Rejestracja: 19 cze 2020, 12:38

Re: Farba do ogrodzenia

Post autor: Bernard »

Jeżeli mowa o drewnianym ogrodzeniu to z czasem przyjdzie również czas na jego impregnację. Aby uzyskać odpowiedni efekt warto postawić na sprawdzony produkt. Od siebie mogę śmiało polecić oleje Koopmans, dzięki którym drewno zyska blask i otrzyma zabezpieczenie na wiele lat.
Awatar użytkownika
waza
Posty: 510
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:28

Re: Farba do ogrodzenia

Post autor: waza »

My właśnie zastanawiamy się nad jakimś nowym ogrodzeniem do naszego domu. Widziałam na stronie internetowej https://fabrykatarasow.pl/kategoria-pro ... odzeniowe/, że do jego budowy można wykorzystać kompozytowe deski ogrodzeniowe. Czy ktoś z Was korzysta z takiego rozwiązania? I jak się sprawdza?
Marianna

Re: Farba do ogrodzenia

Post autor: Marianna »

Drewniane ogrodzenie malowałam impregnatem z Vidaronu. Super zabezpiecza przed deszczem, słońcem, ale również przed grzybami czy pleśnią. Malowanie ok bo bardzo dobrze rozprowadza sie po malowanej powierzchni i szybko schnie. Dwie warsty dają solidne i długotrwałe zabezpieczenie.
ODPOWIEDZ